Jednym z elementów budowania wizerunku firmy oraz jej reklamy jest sponsoring, czyli świadczenia na rzecz klubów sportowych, fundacji czy stowarzyszeń. Czym dokładnie jest umowa sponsoringu oraz jakie skutki na gruncie podatkowym niesie ze sobą? Sprawdzamy!
Co ciekawe, pojęcie sponsoringu nie jest uregulowane ani przepisami cywilnymi ani podatkowymi, a jego szczegóły zostały wypracowane przez praktykę gospodarczą. Czytaj dalej »
Korzystanie z mobilnych aplikacji bankowych stało się normą. Tego typu oprogramowanie niesamowicie ułatwia wykonywanie płatności za faktury.
Jednak aby wykonanie przelewu nie musiało odbywać się przez mozolne wpisywanie numeru kota bankowego czy tytułu płatności sama aplikacja musi być wyposażona w czytnik kodów QR a faktura, którą chcemy opłacić musi taki kod zawierać. Czytaj dalej »
Wykup pojazdu firmowego z leasingu zależy od tego, jaki rodzaj umowy leasingowej podpisał przedsiębiorca. Co trzeba wiedzieć o każdej z nich?
Firmy leasingowe oferują dwa rodzaje umów leasingowych: leasing kapitałowy (finansowy) oraz leasing operacyjny. Czytaj dalej »
Umieszczone ogłoszenie o pracę, analiza nadesłanych CV, rozmowy kwalifikacyjne i wreszcie nadchodzi pora zatrudnienia pierwszego w firmie pracownika. Z faktem tym wiąże się jednak sporo obowiązków dla pracodawcy, dotyczących m. Czytaj dalej »
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca ma prawo do odliczania 100% podatku VAT od samochodu osobowego nabytego i eksploatowanego na potrzeby firmy. Musi jednak spełnić przy tym pewne warunki. Czytaj dalej »
Po przekroczeniu limitu zwolnienia z kasy fiskalnej, każdy przedsiębiorca musi rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy pomocy tego urządzenia. Jakich obowiązków musi wówczas dopilnować? Podpowiadamy!
Przypomnijmy – zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, w 2017 r. Czytaj dalej »
Zgodnie z przygotowanym przez rząd projektem nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych oraz podatku ryczałtowym, kwota wolna od podatku w 2018 r. wyniesie 8000 zł.
Przypomnijmy – od początku 2017 r. Czytaj dalej »
Przedsiębiorcy w toku prowadzenia działalności wystawiają wiele faktur. Niekiedy dochodzi jednak do sytuacji, w których dokument ten powinien zostać anulowany. Kiedy więc można anulować fakturę? Sprawdź w poradniku Intaxo!
W przepisach prawa nie istnieje pojęcie anulowania faktury. Czytaj dalej »
Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest comiesięczne opłacanie składek ZUS. Wśród nich znajdują się dwie często mylone składki: zdrowotna i chorobowa, które – wbrew pozorom – dotyczą dwóch różnych ubezpieczeń. Czytaj dalej »
Możliwość szybkiego wyszukiwania informacji jest podstawą prowadzenia biznesu. Nieocenioną pomocą w tej materii jest oczywiście Internet i wyszukiwarka Google. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że oprócz Google’a istnieje wiele innych, alternatywnych wyszukiwarek. Czytaj dalej »