Kod QR na fakturze w intaxo.pl

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Korzystanie z mobilnych aplikacji bankowych stało się normą. Tego typu oprogramowanie niesamowicie ułatwia wykonywanie płatności za faktury.

Jednak aby wykonanie przelewu nie musiało odbywać się przez mozolne wpisywanie numeru kota bankowego czy tytułu płatności sama aplikacja musi być wyposażona w czytnik kodów QR a faktura, którą chcemy opłacić musi taki kod zawierać.

Wystawiając faktury w aplikacji intaxo.pl mamy możliwość włączenia drukowania na dokumentach kodów QR. Ta funkcja zwalnia z ręcznego wpisywania danych do przelewu i przyspiesza wykonanie płatności za fakturę.

Kod QR - skąd się wziął i czym jest?

Jak można przeczytać na stronie Wikipedii kod QR (ang. Quick Response) to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso-Wave w 1994 roku. Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego, cyrylicy, alfabetu japońskiego (znaki Kanji/Kana) jak również innych symboli określonych przez użytkownika. Więcej o budowie kodu QR, jego charakterystyce, standardach i odmianach możesz przeczytać na stronie Wikipedii.

Czytnik kodu QR w aplikacji bankowej

Wybierając konto bankowe kierujemy się ceną za jego prowadzenie, prowizjami, oprocentowaniem oraz tym, czy dany bank oferuje aplikację mobilną. Jednak mało kto zastanawia się czy owa aplikacja ma możliwość czytania kodów QR. Jest to istotna funkcja, która ułatwia wykonywanie przelewów. Dlaczego?

Coraz częściej otrzymujemy różnego rodzaju faktury, które prócz standardowych danych zawierają wydrukowany kod QR. Fakturę taką bardzo łatwo opłacić - wystarczy zeskanować kod QR widniejący na fakturze a dane do przelewu uzupełnią się same. Koniec z ręcznym wpisywaniem nr konta bankowego kontrahenta czy przepisywania tytułu płatności.

Łatwe i szybkie przelewy od kontrahentów

Jeśli Twoi kontrahenci mają konta w takich bankach jak Alior Bank, Euro Bank, Millennium, BZ WBK, mBank, Get In Bank, Bank BPH, Pekao czy BGZ BNP Paribas to warto pomyśleć aby na wystawianych fakturach prócz standardowych danych drukował się też kod QR. Jak to zrobić? Otóż bardzo prosto: Klikamy USTAWIENIA --> FAKTUROWANIE --> SZABLONY WYDRUKU. Na samym dole zaznaczamy TAK dla Dołącz QR CODE i zapisujemy zmiany.