Oprogramowanie online. Czy to dobre rozwiązanie?

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Internet rozwinął się tak mocno, iż łatwo ulec przekonaniu, że bardziej się już nie da. A jednak wrażenie to jest błędne. Co roku na rynku pojawiają się nowe rozwiązania. Widać to w szczególności wśród producentów sprzętu komputerowego. Jednak branża oprogramowania nie pozostaje w tyle.

Oprogramowanie online tworzone jest nie tylko przez programistów wizjonerów, którzy w domowym zaciszu tworzą bardzo przydatne narzędzia. Ten rodzaj oprogramowania tworzą też światowi giganci IT jak choćby Microsoft, którzy widzą w takim rozwiązaniu szanse szybkiego rozprawienia się z piractwem. Oprogramowania takiego nie da się skopiować i przenieść na inny komputer. To z kolei przekłada się na koszty i dlatego ten rodzaj programów jest znacznie tańszy, niż wersje pudełkowe. Wystarczy opłacać niewielki abonament aby móc korzystać ze wszystkich funkcji oprogramowania.

Czy oprogramowanie dostępne przez internet jest dobre?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto zacząć od wyjaśnienia co to jest oprogramowanie oprogramowanie online.Otóż, oprogramowanie online to takie, którego używa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej (Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Internet Explorer czy Opera). Programy tego typu włącza się tak samo jak każdą inną stronę internetową. Zbędne staje się instalowanie oprogramowania na komputerze. Nie trzeba go też aktualizować (przy programach do księgowości jest to szczególna zaleta).

Jako pierwsze oprogramowanie online na skale masową (oprócz poczty e-mail) dla swoich klientów zaczęły wprowadzać banki. Poprzez ich strony www można było po zalogowaniu mieć pełny dostęp do swojego konta i robić wszystkie te operacje bankowe co wcześniej przy okienku w placówce.

Dlaczego warto używać oprogramowania online?

Używanie w firmie oprogramowania online sprawia, że nie interesują Cię problemy techniczne. Oprogramowanie takie uruchomić można na każdym komputerze z dostępem do sieci. Nie jest ważne zainstalowany na nim system operacyjny, nie tak jest ważna szybkość samego komputera co samego łącza internetowego, nie musisz się martwić też robieniem kopii zapasowych. To dostawca usługi (bo oprogramowanie online jest właśnie usługą) zapewnia Ci dostęp do aplikacji, aktualizuje ją, dba o to aby wszystko przebiegało bez problemów. Użytkownik może skupić się na swojej pracy.

Oprogramowanie dostępne online jest bardziej bezpieczne.

Używając w swojej firmie tradycyjnego oprogramowania dane zapisywać musisz na dysku twardym komputera lub na dysku USB. Bezpieczeństwo tak przechowywanych danych jest złudne. Komputer może się zepsuć, laptop lub inny sprzęt przenośny może ulec kradzieży a pamięci USB często się gubią, z uwagi na swoje małe rozmiary. Utracenie danych przechowywanych w taki sposób może być kosztowne.

Decydując się na używanie oprogramowania online dbasz o bezpieczeństwo danych. Informacje zapisywane są na zabezpieczonych serwerach i nawet awaria jednego z nich pozwala bez najmniejszych problemów na ich odzyskanie. Dane na serwerach podlegają cyklicznej archiwizacji co umożliwia szybkie odtworzenie skasowanego zbioru.

Bez problematycznej aktualizacji.

W przeciwieństwie do oprogramowania typu desktop, które wymaga od użytkownika aktualizacji, aplikacje dostępne online są aktualizowane za pośrednictwem internetu. Za każdym razem, gdy logujesz się do systemu masz pewność, że używasz najnowszej wersji.

Niskie wymagania sprzętowe.

Używając oprogramowania online nie trzeba mieć wydajnego komputera z konkretnym systemem operacyjnym. Jedyne wymaganie to dostęp do internetu. Aplikacja intaxo to nowoczesne oprogramowane do prowadzenia firmy online. Bezpieczeństwo, niskie wymagania sprzętowe i prostota obsługi to niewątpliwe zalety.

Jeśli do tej pory korzystałeś ze zwykłego programu do faktur i co roku musiałeś go aktualizować przez zmianę przepisów (np. zmiana stawek VAT w styczniu 2011 roku) warto, abyś zapoznał się z naszym oprogramowaniem.