Żadne z urządzeń fiskalnych nie ma zaprogramowanej opcji anulowania wydrukowanego wcześniej paragonu, tymczasem taka potrzeba pojawia się np. w przypadku zwrotu towaru lub pomyłki. Co robić w takiej sytuacji?
Do końca marca 2013 r. Czytaj dalej »
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że praktycznie za każdym razem wykonując różnorakie transakcje stajemy się jedną ze stron umowy.
Doskonale obrazującym to przykładem jest oczywiście dokonywanie codziennych zakupów w sklepie, zakup paliwa na stacji benzynowej czy też biletów komunikacji miejskiej. Czytaj dalej »
Wszczęcie przez fiskusa postępowania egzekucyjnego wobec podatnika nienależycie wywiązującego się ze zobowiązań podatkowych i mającego zaległości w płatnościach nie musi wcale oznaczać zakończenia problemów przedsiębiorcy. Czytaj dalej »
Wierzyciel od niezapłaconych przez dłużnika należności może dochodzić wynikających z niego praw na wiele sposobów. Czynności egzekucyjne muszą mieć jednak miejsce na podstawie prawomocnego wyroku sądu. Czytaj dalej »
Niedawny jeszcze kryzys gospodarczy sprawił, że całe rzesze firm działających w różnych branżach borykało się z ogromnymi problemami finansowymi wynikającymi głównie z niewypłacalności podmiotów z którymi współpracowały. Czytaj dalej »
W społeczeństwie, zwłaszcza takim jak nasze, utarło się przekonanie, że sukces w życiu zawodowym mogą odnieść jedynie młodzi przedsiębiorcy. Zewsząd dochodzą do nas informacje o kolejnych małoletnich geniuszach, wizjonerach, zaznajomionych z najnowocześniejszymi technologiami, którzy już w wieku lat „nastu” zarabiają pierwsze miliony. Czytaj dalej »
Prowadzenie firmy kosztuje. I to nie tylko jeśli mowa o składkach ZUS i podatkach. Również za konto firmowe w praktycznie wszystkich bankach przyjdzie nam zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych każdego miesiąca biorąc pod uwagę fakt, iż większość operacji związanych z firmowym kontem odbywa się poprzez internetowe serwisy transakcyjne – obecne zestawienie
takich właśnie dotyczy. Czytaj dalej »
Firmy z sektora MSP odgrywają kluczową rolę w życiu ekonomicznym każdego kraju. Nazywane są nawet przez niektórych „żywicielami gospodarki”, dlatego, jak przekonują ekonomiści, ważne jest, by przedsiębiorcom ułatwiać zakładanie i prowadzenie firm, odpowiednimi przepisami prawa czy ulgami. Czytaj dalej »
Prowadzenie księgowości jest złem koniecznym związanym z każdą działalnością gospodarczą. Wystawianie faktur, rejestr kosztów i wyliczanie należnych danin to pracochłonne zajęcia. Ale przecież nie musi tak być. Czytaj dalej »
Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy zapoznać się z ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej a dokładnie z art. 2 tejże ustawy. Ustawodawca wyraźnie określił okoliczności, przy których założenie działalności gospodarczej jest niezbędne. Czytaj dalej »