Darmowe konto dla firmy tylko w kilku bankach

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Prowadzenie firmy kosztuje. I to nie tylko jeśli mowa o składkach ZUS i podatkach. Również za konto firmowe w praktycznie wszystkich bankach przyjdzie nam zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych każdego miesiąca biorąc pod uwagę fakt, iż większość operacji związanych z firmowym kontem odbywa się poprzez internetowe serwisy transakcyjne – obecne zestawienie
takich właśnie dotyczy.


W zestawieniu najdroższych banków jedynie trzy instytucje są dla przedsiębiorcy przyjazne pod tym względem – Deutsche Bank, Idea Bank oraz Meritum Bank – w nich opłata za firmowy rachunek wynosi 0 zł podobnie jak ma to miejsce w przypadku grupy

BRE Banku (obecnie Mbank) gdzie konto dla przedsiębiorców rozpoczynających własny biznes przez pierwszy rok również jest darmowe.

Na drugim biegunie znajdziemy prawdziwego rekordzistę jeżeli weźmiemy pod uwagę opłaty miesięczne za prowadzenie firmowego konta – Invest Bank, gdzie konto przedsiębiorcę będzie kosztowało niemalże 80 zł. Niewiele mniejsze opłaty znajdziemy m.in. w BNP Paribas gdzie koszty prowadzenia rachunku to 61 zł. Bank Zachodni WBK to koszt 47,50 zł a PKO BP – 45,50 zł miesięcznie.

O wiele lepiej na tle w/w banków wypadają te, które za prowadzenie konta oraz wszystkie inne operacje pobierają kwoty poniżej 10 zł miesięcznie. W zestawieniu najlepiej pod tym względem wypadły Bank Pocztowy oraz FM Bank pobierający jedynie 5 zł miesięcznie. Najbardziej zbliżony do powyższej granicy jest natomiast ING Bank Śląski gdzie opłata sięga 9 zł miesięcznie.

Oczywiście oferty banków zmieniają się systematycznie. Może więc zdarzyć się tak, że bank, który dotychczas nie pobierał oplat za prowadzenie firmowego konta wprowadzi takie i stanie się tym samym najdroższy na rynku. Sytuacja może być też odwrotna gdyż banki chcą skutecznie ze sobą konkurować. Dlatego należy pamiętać aby dobrze zapoznać się z ofertą banku zanim zdecydujemy założyć się w nim firmowe konto.