Zapewnij swojej firmie bezpieczną przyszłość

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Niedawny jeszcze kryzys gospodarczy sprawił, że całe rzesze firm działających w różnych branżach borykało się z ogromnymi problemami finansowymi wynikającymi głównie z niewypłacalności podmiotów z którymi współpracowały.

Pojawiające się problemy z płatnościami powodowały, że firmy musiały obawiać się o swój byt. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu może stać się bardzo popularny na świecie i zyskujący coraz większą rzeszę zwolenników także w Polsce - factoring. Jego wprowadzenie w firmie także nie jest problematyczne – wystarczy znaleźć firmę factoringową za pośrednictwem której oraz od której należąca do nas firma otrzyma płatność najpóźniej w dniu wystawienia faktury na towar sprzedany innemu podmiotowi.

Otrzymane środki (pomniejszone o prowizję faktora) znajdą się na koncie firmowym już w ciągu najbliższych 24 godzin – czasami nawet jeszcze szybciej. Poza korzyścią finansową firma zrzuca ze swoich barków dłużnika, którym nie musi się już martwić. Może więc sprzedawać swoje produkty dalej bez obaw o to, że nie otrzyma z tego tytułu wynagrodzenia.

Wybierając ten sposób współpracy przedsiębiorca gwarantuje sobie jeszcze coś – współpracę z podmiotem o wieloletniej tradycji, marką rozpoznawalną w branży będącego często dużym przedsiębiorstwem – spółką akcyjną (także bankiem) który z płynnością finansową z pewnością problemów mieć nie będzie – od tej reguły zdarzają się jednak wyjątki (jak w każdej dziedzinie) dlatego też zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki w tym kierunku zbadajmy daną firmę od „środka”.