Wzór duplikatu faktury

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
W tym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat jak powinien wyglądać duplikat faktury. Jest to informacja o tyle istotna, że prowadząc własną działalność gospodarczą często spotkasz się z prośbą o wystawienie duplikatu faktury vat.

Duplikat faktury VAT wystawiany jest na prośbę nabywcy czy płatnika w różnych przypadkach. Zazwyczaj wtedy gdy dokument nie dotarł do odbiorcy lub uległ zniszczeniu. Prawidłowy duplikat faktury nie różni się za bardzo od zwykłej faktury VAT. Wygląda zupełnie tak samo, tylko że z małą różnicą. Na duplikacie faktury VAT musi widnieć data wydrukowania duplikatu. Jest to bardzo istotne.

Wystawiaj faktury w intaxo.pl

Załóż konto i prowadź księgowość online. 30 dni za darmo.Zakładam konto


Nie można faktury VAT wydrukować ponownie na prośbę nabywcy jeśli nie jest dokument ten oznaczony jako duplikat. Byłoby to niezgodne z przepisami. Tak więc każdy program do wystawiania faktur jak i do księgowości powinien posiadać funkcję drukowania duplikatu faktury VAT. Zapewne każdy program taka funkcję posiada, ale warto przed kupnem sprawdzić. Wydawać by się mogło, że nigdy nam się taka funkcja nie przyda, a takie myślenie jest błędem. Bardzo często zdarza się właśnie, że klient zniszczy lub zgubi fakturę VAT i będziemy zmuszeni do wydrukowania duplikatu faktury VAT, który musi zgadzać się z obowiązującym wzorem.

Poniżej przykład oznaczenia duplikatu na fakturze:

Wzór duplikatu faktury

Jeśli chcesz szubko wystawiać duplikaty faktury vat swoim kontrahentom, sprawdź co do zaoferowania ma Ci program do faktur Intaxo.