Idealny program do fakturowania

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Każdy przedsiębiorca, zakładający działalność gospodarczą, staje przed wyborem czy samodzielnie prowadzić księgowość czy zatrudnić do tego biuro rachunkowe. Dużym firmom oczywiście łatwiej jest zlecić obszar księgowości na zewnątrz przedsiębiorstwa; koszt takiej operacji jest dużo niższy niż tworzenie całego działu księgowego. Sytuacja wygląda jednak inaczej w przypadku podmiotów z sektora MSP.

Rozliczanie małej firmy nie jest zbyt skomplikowane ani też (przy wsparciu odpowiedniego oprogramowania), czasochłonne, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele internetowych programów do fakturowania, które pomagają właścicielom małych firm sprawnie prowadzić rachunki. Księgowość internetowa niewątpliwie zyskuje coraz więcej zwolenników, wypierając tradycyjne, niemobilne programy do faktur. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na cenę oraz wygodę i łatwość użytkowania, jednak nie są to jedyne atuty, skłaniające przedsiębiorców do korzystania z elektronicznych programów do fakturowania. Omawiając dalsze zalety tego typu oprogramowania, posłużymy się przykładem programu intaxo, który jest jednym z najlepszych, jakie występują na rynku.

Przejrzyste zasady, bez żadnych gwiazdek

Niektóre programy do księgowości internetowej, mają bardzo rozbudowane regulaminy, które nie do końca są zrozumiałe dla użytkowników. Może to powodować pewne opory przed podjęciem współpracy z danym usługodawcą lub nawet nieprzyjemności związane z użytkowaniem programu (kiedy np. okaże się, że dane oprogramowanie w istocie jest darmowym programem do faktur, ale tylko w przypadku, gdy ilość wprowadzanych czy wystawianych dokumentów jest mniejsza niż trzy).

Tego typu oferenci elektronicznej księgowości skutecznie psują dobrą opinię programów online; liczą, że uda im się zarobić na nieuwadze klienta. Na szczęście jest tez wiele programów, którym można w pełni zaufać. Jednym z nich jest wspomniana wcześniej intaxo.

Regulamin korzystania z tego programu dostępny jest pod adresem: www.intaxo.pl/regulamin i nie pozostawia żadnych niedomówień czy wątpliwości. Kupując program intaxo klient, ma zatem gwarancję, że wnosząc odpowiednią opłatę, otrzymuje prawo pełnego użytkowania programu, bez limitów dokumentów, użytkowników i, przede wszystkim, bez dodatkowych opłat.

Wygoda w dobrej cenie

Słyszałeś kiedyś sformułowanie: „przyjazny, intuicyjny dla użytkownika interfejs”, w odniesieniu do programów internetowych? Takim właśnie interfejsem może pochwalić się intaxo, jednak co to właściwie znaczy? Ogólnie mówiąc, chodzi o swobodne użytkowanie programu, bez konieczności korzystania z pomocy technicznej. Innymi słowy: łatwość obsługi. intaxo jest bardzo czytelnym programem do faktur – odwiedzając stronę internetową: intaxo.pl, użytkownik od razu widzi, gdzie znajdzie ceny, gdzie regulamin, a gdzie kontakt do działu obsługi klienta czy pomocy technicznej.

Podobnie jest z użytkowaniem samego programu, a wszystko to po to, by intaxo była przydatnym oprogramowaniem do księgowości elektronicznej zarówno dla biegłych użytkowników komputerów, jak i dla laików w tej dziedzinie. W końcu intaxo ma za zadanie usprawniać działania przedsiębiorców, a nie sprawiać, że będą godzinami zastanawiać się, jak wprowadzić dokument, czy wystawić fakturę. Mówiąc o wygodzie użytkowania Intaxo, należy także zaznaczyć fakt, iż niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy, mamy nieograniczony dostęp do naszego konta użytkownika – zatem będąc w biurze, czy też w delegacji, możemy zawsze wystawić fakturę i sprawdzić stan płatności klientów – wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Równie wygodny, co użytkowanie samego programu, jest system opłat. Przedsiębiorca sam wybiera, w jakiej formie i za jaki okres chciałby zapłacić. Może on oczywiście wnosić opłaty każdego miesiąca, ale także w systemie trzy-, sześcio- i dwunastomiesięcznym. Niewątpliwie, najkorzystniejsze warunki cenowe otrzymuje użytkownik, który zapłaci z góry abonament roczny – jest to wówczas suma 84zł, co w przeliczeniu daje kwotę 7 zł miesięcznie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oprócz korzystnej ceny czy łatwości użytkowania, intaxo gwarantuje swoim klientom bezpieczeństwo. Wszystkie dane, które wprowadzisz do systemu zostaną zaszyfrowane protokołem SSL i przechowane na zabezpieczonych serwerach. Nie wiesz, czym jest protokół SSL? Jest to zabezpieczenie, które wykorzystują wszystkie banki, świadczące usługi bankowości elektronicznej – Twoja dane z Intaxo są zatem tak samo bezpieczne, jak pieniądze na Twoim koncie internetowym.

Intaxo….czyli co?

Wszystkie wymienione wyżej zalety Intaxo brzmią naprawdę zachęcająco, ale w czym konkretnie wspiera ona przedsiębiorców? Obecnie Intaxo jest przede wszystkim internetowym programem do fakturowania - z jego pomocą użytkownik może sprawnie generować faktury VAT oraz rachunki, budować katalogi produktów, tworzyć bazy dany klientów oraz ewidencjonować typowe koszty.

Dodatkowo intaxo posiada funkcje: automatycznego informowania o zaległych opłatach klientów, seryjnego drukowania wystawionych dokumentów i generowania druczków do wpłat bankowych. Co więcej, każdy użytkownik Intaxo, ma zapewnione wsparcie techniczne i darmowe aktualizacje systemu (dostarczane i instalowane przez dostawcę programu).

Ale to nie wszystko. Już jest dostępny moduł księgowości online. Przedsiębiorca z pomocą Intaxo będzie mógł dodatkowo: generować deklaracje PIT-5, VAT-7 oraz ZUS, księgować koszty i przychody, tworzyć rejestry zakupów i realizowanej sprzedaży, jak również prowadzić księgę przychodów i rozchodów.

Taki poszerzony moduł Intaxo dostępny będzie w cenie 324 zł za rocznego abonamentu co w przeliczeniu daje kwotę 27 ł miesięcznie.

Wypróbuj za darmo

Zastanawiasz się teraz, czy intaxo to program dla Ciebie? Jeśli szukasz najlepszego programu do fakturowania, prostego w obsłudze i w korzystnej cenie – z pewnością tak! Jeżeli jednak się wahasz, wejdź na stronę www.intaxo.pl i rozwiej wszelkie wątpliwości. Skorzystaj z demonstracyjnej wersji programu intaxo, która pozwala na zupełnie darmowe korzystanie z programu przez 24 godziny, bez konieczności kupowania abonamentu. Przekonaj się, jak łatwa może stać się Twoja praca.