Dlaczego warto wystawiać faktury elektroniczne?

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Wiele polskich przedsiębiorstw wciąż korzysta tylko z faktur tradycyjnych. Dzieje się tak głównie z przyzwyczajenia właścicieli firm i obaw przed nieznany innym powodem jakim jest brak wiedzy o korzyściach wynikających z przejścia na e fakturę.

E-faktury posiadają wiele korzyści. Przede wszystkim droga, jaką musi przejść faktura elektroniczna jest zdecydowanie krótsza niż jej papierowy odpowiednik. W kilka sekund sprzedawca przesyła dokument ze swojego komputera na komputer klienta obojętnie, w jakim miejscu znajduje się klient. Poprzez jedno kliknięcie nasza faktura elektroniczna w kilka sekund trafia do adresata. Nie trzeba narażać się na dodatkowe koszty i korzystać z usług poczty ani też samemu dowozić odbiorcy towaru lub usługi naszej faktury.

Faktury elektroniczne posiadają również inną zaletę. Już podczas spotkania z kontrahentem możemy wystawić mu fakturę i w tym samym momencie mu ją przesłać. Dzięki takiemu rozwiązaniu dokument w formacie elektronicznym da się wystawić wszędzie i dostarczyć odbiorcy z każdego miejsca na świecie za pomocą internetu.

Szybkie wystawianie faktur

Załóż darmowe konto i wystawiaj faktury online!Zakładam konto


Wystawiając tradycyjne faktury narażamy się na dodatkowe koszty oraz czas, jaki musimy temu poświęcić. Trzeba uzupełniać dane, drukować a na koniec doręczyć fakturę do odbiorcy lub wysłać ją pocztą, taki system może zajmować sporo czasu. Jest to szczególnie widoczne, gdy firma ma sporo kontrahentów i jej sprzedaż ciągle rośnie a wraz z tym ilość poświęconego czasu i pieniędzy na fakturowanie.

W dzisiejszych czasach koperty, znaczki nie mówiąc już o papierze oraz energii wykorzystywanej do drukowania są sporym kosztem. Patrząc na to pod tym względem faktura elektroniczna to zdecydowanie oszczędność. Zamiast papieru koperty i znaczków wystarczy mail z odpowiednim załącznikiem. Wystawiając faktury elektroniczne możemy całkowicie zapomnieć o kolejkach w banku czy w urzędach pocztowych.

Bardzo wygodne jest również przechowywanie faktur w formie elektronicznej. Nie trzeba jak w formie tradycyjnej przechowywać stosu dokumentów, które dodatkowo muszą być odpowiednio uporządkowane. Wymaga to sporo pracy, miejsca oraz wysiłku ludzkiego. Elektroniczne faktury przechowują się same w pamięci naszego komputera i dodatkowo same układają się według odpowiedniej kolejności za pomocą specjalistycznych programów do fakturowania.

Elektroniczne faktury są bardzo ekologiczne. Tradycyjne faktury pochłaniają niesamowite ilości drzew, które są głównym składnikiem papieru oraz energii wykorzystanej do produkcji papieru w danej firmie i innych podmiotach.