Zalety fakturowania online z intaxo.pl

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Fakturowanie online ma szerokie grono zwolenników. Okazuje się, że każda firma musi ewidencjonować sprzedać. Wystawianie zwykłych faktur bywa mozolnym zajęciem, dlatego warto postawić na intaxo.pl. W tym wypadku dokumenty wygenerujemy praktycznie w kilka minut.

Poznajmy wszystkie zalety fakturowania online z intaxo.pl, dzięki czemu łatwiej będzie nam skorzystać z takiego narzędzia. Czym cechuje się fakturowanie tego typu? O czym musimy wiedzieć? Jakie kwestie są najważniejsze?

Faktura elektroniczna.

Faktura elektroniczna jest znana w wielu firmach już od lat. Nowelizacja przepisów w tym przypadku miała miejsce w 2013 roku. Warto zauważyć, że faktura elektroniczna jest dokumentem, jaki wysyłamy klientowi drogą elektroniczną. Może to pobyć plik PDF, który stworzymy sprawnie i wygodnie. Korzystanie z faktury online skraca czas dostarczenia dokumentu do klienta. Ponadto, na dostarczenie faktur nie musimy mieć zgody kontrahenta. Rozwijanie swojego biznesu bywa sporym wyzwaniem. Fakturowanie online ma wiele zalet, które wpływają także na rozwijanie firmy. Możemy wystawić dokument bardzo szybko, korzystając z intaxo,pl. Oszczędność czasu o nie jedyny atut. Pamiętajmy również o finansowych kwestiach. Nie musimy drukować faktur i wysyłać ich listem poleconym. Przedsiębiorca oszczędza zatem na kopertach, znaczkach i papierze. Duże firmy mogą liczyć na oszczędności rzędu nawet do kilku tysięcy złotych na rok.

Zalety fakturowania online.

Fakturowanie online z intaxo.pl jest równoznaczne z szybkim dostarczeniem e-faktury do klienta. Wysyłka może odbyć się z poziomu programu do fakturowania. To sprawia, że nie trzeba pobierać dokumentu na pulpit. Nowoczesny program do faktur może z powodzeniem przesyłać klientom przypomnienie o płatności. Faktem jest, że im szybciej klient otrzyma dokument za usługę, tym lepiej dla obu stron. Jakie jeszcze zalety są godne uwagi? Faktury online dają możliwość wysyłania dokumentacji w dowolnym momencie. Musimy jedynie posiadać urządzenie z dostępem do Internetu. Przedsiębiorca wyśle dokumentację z domu, w podróży, czy podczas pracy w terenie.

Dostawcy oprogramowania doskonale zabezpieczają dane. Nie musimy martwić się, że wygenerowana dokumentacja trafi w niepowołane ręce. Co ciekawe, bezpieczeństwo dotyczy także ekologii. Brak konieczności korzystania z papierowych faktur oznacza, że w skali roku unikniemy wycinki ok. 250 tys. drzew i zanieczyszczenia wody. Każda firma, która korzysta z e-faktury, przyczynia się do ochrony środowiska i jest postrzegana pozytywnie na rynku.

Wygodne faktury elektroniczne.

Przechowywanie faktur online z intaxo.pl jest niezwykle wygodne. Nie zawsze przechowywanie dokumentów na własnym komputerze jest dobrym rozwiązanie. Dotyczy to głównie sytuacji, gdy przedsiębiorca nie wykonuje zapasowych kopii. Pamiętajmy o tym, że przepisy prawne zobowiązują nas do przechowywania faktur przez okres 5 lat. W tej kwestii faktury online są niezwykle korzystne. Wystawiona dokumentacja jest przechowywana w chmurze przed dany czas. Skorzystamy z intuicyjnej w obsłudze wyszukiwarki, korzystając w każdej chwili z potrzebnej faktury elektronicznej. To z kolei wiąże się z faktem, że w firmie nie będą zalegać dziesiątki segregatorów z setkami dokumentów.

Jak widać, fakturowanie online z intaxo.pl ma wiele zalet, które spełnią oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po e-faktury. To nowoczesne dokumenty, które dają nam bezpieczeństwo, wygodę, komfort, sprawne działanie i ochronę środowiska.