Top 10 programów do fakturowania

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
W małych firmach podstawą funkcjonowania jest dobry program do faktur. W Polsce dostępne jest kilkanaście propozycji, które można wykorzystać. Do dyspozycji są zarówno programy darmowe jak i płatne. Różnią się one między sobą między innymi interfejsem. sposobem obsługi, czy liczbą obsługiwanych funkcji.

Aby wybrać odpowiedni program do fakturowania, który sprawdzi się w danej firmie, warto zapoznać się z poniższym zestawieniem, które dostarczy wszelkich najważniejszych informacji.

1. Intaxo.pl

Jest to nowoczesny, bogaty w funkcje i bardzo prosty w obsłudze program do fakturowania. Dużym udogodnieniem jest jego wersja w formie aplikacji. Program pozwala na szybkie wystawienia faktur w najróżniejszych językach i walutach, automatycznie przelicza ich kursy i pozwala utrzymać całkowitą kontrolę nad finansami firmy. Jest on bardzo przejrzysty i jasny w obsłudze.

2. abcFaktura

Program ten pozwala na wystawienia różnych typów dokumentów. Posiada on wiele szablonów faktur i pozwala na ich modyfikacje. Spełnia on warunki RODO, a także umożliwia wystawianie faktur w kilku językach. Do 10 dokumentów program jest darmowy, większa ilość wiąże się z koniecznością wykupienia licencji. Wersja mobilna jest jest dostępna.

3. Faktura XL

To kolejny program o bardzo przejrzystym i czytelnym interfejsie. Jest on dostosowany do potrzeb współczesnego przedsiębiorcy. Posiada wersję mobilną co jest niewątpliwą zaletą. Dostępna jest wersja darmowa, a wersja płatna jest niezwykle tania i możną ją aktywować i zawieszać w wybranym momencie.

4. Elisoft

Jest to aplikacja darmowa z pomocą, której można wystawić do 15 faktur na miesiąc. Jeżeli konieczne jest wystawienia większej ilości faktur można wykupić wersję płatną za 160 zł na rok. Pełna wersja udostępnia mnóstwo dodatkowych, przydatnych funkcji. Program ma bardzo przejrzysty interfejs i jest łatwy w obsłudze.

5. Poldata (Mega Fakturka)

Kolejny darmowy program, który po aktywacji otrzymuje możliwości wystawiania bardziej zaawansowanych i zróżnicowanych dokumentów. Pełna wersja programu jest dostępna po dokonaniu jednorazowej wpłaty o wysokości 150 zł. Na pomoc techniczną mogą liczyć tylko użytkownicy płatnej wersji programu.

6. Fakturownia

To przeglądarkowy program umożliwiający wystawianie faktur. Pozwala on na wystawienie dokumentów potrzebnych w trakcie prowadzenie działalności gospodarczej jak np. faktury, paragony, rachunki itd. Wersja darmowa pozwala wystawić 3 faktury na miesiąc, natomiast po opłacaniu abonamentu można uzyskać dostęp do wersji płatnej, która gwarantuje więcej możliwości.

7. Faktura Small Business

Jest to popularna aplikacja, która jest skierowana głównie do osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność. Program przystosowany jest do systemów Windows i umożliwia wystawianie sporego rodzaju faktur.

8. ++FakturySQL

Jest to program pozwalający wystawić kilka rodzajów faktur jak np. faktury VAT, korygujące, zaliczkowe itd. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Wyróżnia się przyjaznym interfejsem. Aplikacja pozwala na wystawienie nieograniczonej ilości dokumentów.

9. eMikroFirma

Jest to aplikacja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na żmudne zajmowanie się księgowością. eMikroFirma jest nieustannie rozwijana i proponuje swoim urzytkownikom nowe i bardziej zaawansowane rozwiązania. Program umożliwia darmowe wystawianie faktur a to dlatego, że wydawcą oprogramowania jest Ministerstwo Finansów.

10. Chmura Faktur

Jest to darmowy program do wystawiania faktur online. Warto jednak zaznaczyć, że właścicielem system jest bank a więc użytkowanie może wiązać się ze zgodą na otrzymywanie ofert szeroko rozumianego finansowania.