Oprogramowanie w firmie - ile kosztuje?

Kategoria:Koszty | |
Program do faktur
Każdy kto ma zamiar założyć firmę musi się liczyć z dodatkowymi kosztami, które są nieuniknione przy prowadzeniu firmy. Jedną z rzeczy, za którą niestety trzeba płacić jest oprogramowanie, jeśli chcemy, żeby było fajne oraz w miarę prosto można było z niego korzystać.

Bowiem w dzisiejszych czasach wszystko jest zmechanizowane i praktycznie niemożliwe jest prowadzenia spraw biurowych bez użycia komputera. Aby jednak sprawnie można było wprowadzać wszystkie dane do komputera warto jest zakupić odpowiednie oprogramowanie, które w dużej mierze ułatwi pracę. Oprogramowaniem wartym polecenia jest oprogramowanie intaxo. To oprogramowanie jest bardzo chętnie wybierane przez bardzo dużą liczbę firm, ponieważ ma bardzo korzystne ceny i jest bardzo proste w obsłudze.

Co więcej w swoim pakiecie posiada szereg możliwości, których niestety w tej cenie inne oprogramowanie nie są w stanie nam zaoferować. Koszt oprogramowania jest różny w zależności od pakietu, jaki sobie wybierzemy. Najczęściej wybieranym pakietem przez małe firmy jest pakiet, który kosztuje 9 złotych miesięcznie i jest to program do fakturowania. Program do fakturowania w swoich funkcjach ma wystawianie faktur, możliwość edycji szblonu, faktury w walutach według tabeli NBP, logo na fakturze, kilkanaście szablonów faktur, eksport do JPK-FA, faktury cykliczne, analizy przychodów i kosztów, analizy zysków i strat, koszty według produktów, sprzedaż według produktów, eksport do excela, wsparcie techniczne, API dla programistów, zarządzanie uprawnieniami użytkowników oraz obsługę poczty SMTP.

Z kolei pakiet, który chętnie wybierają firmy, których właściciele chcą zaoszczędzić na prowadzeniu księgowości kosztuje 27 złotych miesięcznie. Mowa tu o pakiecie księgowość internetowa. Pakiet ten posiada wszystkie funkcje programu do fakturowania i dodatkowo jeszcze księgę przychodów i rozchodów, ewidencje i amortyzację środków trwałych, rejestry sprzedaży VAT, eksport do JPK-VAT, deklaracje VAT-7 i VAT-7K, rejestry zakupów VAT, automatyczne wyliczenie składek ZUS, rozliczanie importu usług, ewidencję przebiegu pojazdu, rozliczenie WNT, WDT oraz deklaracje roczne PIT-36 i PIT-36L.

Zatem ile będzie kosztować firmę oprogramowanie zależy tylko i wyłącznie od osoby, która podejmuje w firmie decyzję o zakupie oprogramowania. Firmy, jakie stawiają w dużym stopniu na oszczędność w wielu przypadkach wolą wybrać tańszy pakiet, aby móc zaoszczędzić parę złotych. Jednakże w wielu przypadkach warto trochę więcej zapłacić i dzięki temu mieć czas na inne rzeczy, które też ktoś w firmie musi zrobić.