Tani program do fakturowania

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Jeśli postanowiłeś sam zająć się rozliczeniami w Twojej firmie, z pomocą przychodzą liczne, dostępne w internecie aplikacje do wystawiania faktur. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w księgowości i nie masz jeszcze wystarczającej wiedzy fachowej.

Program do faktur przeprowadzi Cię przez tajniki fakturowania i ewidencji, wyjaśniając w sposób przejrzysty, krok po kroku, co zrobić by Twoje dokumenty wystawione zostały poprawnie.

Intuicyjność i łatwość obsługi sprawiają, że nawet mniej zaawansowany użytkownik komputera poradzi sobie bez trudu. Możliwość korzystania z gotowych szablonów dokumentów pozwoli znacznie skrócić czas potrzebny na prowadzenie księgowości w Twojej firmie. A wszystko to dużo sprawniej i za stosunkowo niską cenę, w porównaniu z usługami biura rachunkowego czy profesjonalnego księgowego!

Bezpieczeństwo i funkcjonalność za niską cenę

W internecie dostępnych jest dziś wiele ofert, zróżnicowanych cenowo i oferujących mniej lub bardziej skomplikowane aplikacje. Warto poświęcić trochę czasu, by wybrać program bezpieczny i funkcjonalny, a za razem nie przepłacać. Funkcjonalność powinna być dostosowana do potrzeb Twojej firmy – nie warto inwestować w zbyt skomplikowane narzędzia, z których nie będziesz korzystać. Warto wziąć pod uwagę rozmiar przedsiębiorstwa, specyfikę jego działalności i sposób rozliczania się z fiskusem.

Niektórzy producenci programów wspierających prowadzenie biznesu, by wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, często umożliwiają wprowadzanie indywidualnych zmian, jeśli pojawia się taka potrzeba. W przypadku niektórych aplikacji do faktur, np. intaxo.pl, istnieje możliwość ich bezpłatnego testowania, jeszcze przed dokonaniem zakupu. Warto z takiej oferty skorzystać, by przekonać się, że program spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania, zanim zobowiążesz się do wykupienia abonamentu.

Wersja demonstracyjna – za darmo, bez rejestracji, przez 24h

Wśród wielu ofert dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na propozycję intaxo.pl. Aby sprawdzić działanie aplikacji musisz się rejestrować.

Utworzone w ten sposób konto demonstracyjne jest kontem prywatnym, przeznaczonym tylko do Twojej dyspozycji, przydzielanym do adresu IP Twojego komputera. Zgromadzone dane nie są widoczne dla osób trzecich – innych użytkowników systemu czy pracowników obsługi. Przez 24 godziny możesz bezpiecznie wpisywać kontrahentów i wystawiać faktury, aby sprawdzić jak drukowane są dokumenty. Po 24 godzinach konto i wszystkie zgromadzone na nim dane są usuwane.

Zarejestruj się i testuj za darmo przez cały miesiąc

W przypadku intaxo, jeśli chcesz przetestować program wykorzystując jego pełną funkcjonalność, możliwość taką uzyskasz po założeniu konta, czyli bezpłatnej rejestracji w systemie. Rejestracji można dokonać na stronie https://intaxo.pl/rejestracja. Konto pozostaje aktywne przez 30 dni i możesz z niego korzystać bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Im dłuższy abonament tym niższa cena

Opłata abonamentowa za użytkowanie internetowego programu do faktur, zależy od długości okresu abonamentu. W ofercie intaxo, im dłuższy okres abonamentu, tym niższa opłata za jeden miesiąc. W przypadku 6 miesięcy, cena za miesiąc korzystania z aplikacji wynosi 12 zł na miesiąc, a w przypadku 12 miesięcy – 8 zł na miesiąc.

Tymczasem, jak podaje serwis strefabiznesu.nto.pl, decydując się na zatrudnienie księgowego, musisz liczyć się z wydatkami na poziomie nawet 4,500 zł brutto miesięcznie (taka jest średnia płaca księgowego w Polsce przy pełnej księgowości). Korzystając z usług biura rachunkowego, średni koszt obsługi Twojej firmy będzie wynosić od 200 do nieraz 400 zł netto miesięcznie, często cena za usługi księgowe uzależniona jest od ilości faktur, jaką miesięcznie dostarczasz do biura rachunkowego. W przypadku programu intaxo cena jest z góry znana i niezmienna – niezależnie od tego czy wprowadzasz z jego pomocą pięć czy pięćdziesiąt faktur.

Brak kosztów obsługi technicznej i aktualizacji

Warto również pamiętać, że korzystając z aplikacji internetowych, takich jak qfrima, nie musisz kupować żadnego oprogramowania ani ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego obsługą techniczną czy aktualizacją (np. w przypadku zmian przepisów). Koszty te ponosi dostawca usługi. Dodatkowo, możesz w każdej chwili skorzystać z fachowego wsparcia wykwalifikowanych księgowych drogą telefoniczną lub mailową.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy tanie oprogramowanie do prowadzenia firmy jest naprawdę dobre, skorzystaj z wersji demonstracyjnej. Zobaczysz jak łatwo i szybko wystawia się faktury.