Przedsiębiorcą możesz zostać przez internet!

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
W świecie, w którym komputeryzacja zaszła już tak daleko, nie jest niczym dziwnym, że przedsiębiorcą można się stać nawet przez internet i prowadzić swoje interesy całkowicie w sieci.

Taka dogodność otwiera nowe drogi dla przedsiębiorców, którzy dobrze operują narzędziami internetowymi, które ułatwiają prowadzenie firmy i zmniejszają jej koszty.

Jak założyć firmę bez wychodzenia z domu?

Na rządowej stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, formularz i kreator CEIDG-1 pozwoli w kilku krokach zarejestrować własną działalność gospodarczą, czyli założyć nową firmę. Kilkuetapowy proces pozwoli na zamieszczenie w sieci wszelkich ważnych informacji o nowo powstającej firmie, a przede wszystkim:
  • adres i nazwa (siedziby firmy oraz jej właściciela)
  • zakres działalności według kodów PKD
  • rodzaj księgowości, ze wskazaniem biura księgowego, jeżeli to ono będzie rozliczało firmę
  • liczba osób, które będą zatrudnione
  • data rozpoczęcia prowadzenia działalności
Wysłanie formularza CEIDG-1 powoduje automatycznie zgłoszenie informacji o firmie w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a także oświadczenie na temat formy opodatkowania, a także wniosek o nadanie unikalnego numeru REGON.

Sprawa ze zgłoszeniami wymaganymi przy zakładaniu działalności gospodarczej jest praktycznie załatwiona. Pozostaje nam jeszcze założenie konta firmowego, które można otworzyć także w stu procentach online.

Obsługa firmy.

Oczywiście to, czy firma będzie funkcjonowała całkowicie przez internet, zależy od rodzaju działalności. Wszelkiego rodzaju sklepy internetowe czy usługi freelancerskie nie będą wymagały ustanowienia stałych siedzib. Jeżeli dodamy do tego internetową księgową obsługę, nasza firma stanie się już samowystarczalna pod każdym względem.

Jaką księgowość online wybrać?

Pamiętajmy, że księgowość jest kluczową kwestią w sprawności działania każdego przedsiębiorstwa, a popełniane tu błędy są bardzo kosztowne. Najlepiej jest wybrać platformę, która kompleksowo zajmie się sprawami firmy. Program Intaxo zapewnia narzędzia niezbędne w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Znajdzie się tutaj program do fakturowania, dostępny dla przedsiębiorcy z każdego urządzenia mobilnego, także ze smartfona. Program współpracuje interaktywnie z bazą klientów dostępną w GUS, a także z aktualnymi kursami walut według NBP.

Program Intaxo to skrupulatne prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, ewidencja VAT i wyliczanie składek ZUS. Dla sprzedawców dostępny jest rozbudowany moduł magazynowy.