Prestashop - czym jest i jak pomaga w biznesie?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
W dzisiejszych czasach można zaobserwować dynamiczny rozwój sieci e-commerce praktycznie na całym świecie. Konsumenci coraz częściej decydują się na zakupy przez Internet ponieważ mogą tego dokonywać z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu laptopa lub smartfonu.

Chcąc stworzyć taki sklep internetowy warto wiedzieć o tym czym jest oprogramowanie Pretashop oraz w jaki sposób może ono przyczynić się do rozwoju biznesu w sieci.

Czym jest Pretashop?

Zgodnie z definicją Pretashop to platforma, która wspiera przedsiębiorcę w stworzeniu swojego sklepu internetowego bez pobierania dodatkowych opłat. Dzięki swojej prostocie w użyciu Pretashop pozwala na zbudowanie funkcjonalnej oraz jednocześnie przejrzystej strony internetowej lub sklepu internetowego w dowolnej branży. Dodatkowo Pretashop dzięki posiadanej licencji "Open Software License 3.0" jest automatycznie zintegrowana z systemami płatności oraz firmami zajmującymi się dostawami. W ten sposób można stworzyć bezpieczny system, który chroni zarówno kupujących jak i sprzedających przed niepożądanymi działaniami.

Sama koncepcja Pretashop zakłada intuicyjny i zrozumiały panel do administrowania stroną, dzięki czemu można nią w prosty sposób zarządzać. Ponadto program ten posiada ok. 2000 gotowych szablonów stron internetowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bardzo szybko i łatwo znaleźć idealny dla swoich potrzeb wygląd strony internetowej lub sklepu internetowego bez projektowania go od podstaw.

W jaki sposób Pretashop pomaga w biznesie?

Sam program Pretashop jest niezwykle pomocnym narzędziem, które jest często wykorzystywanym głównie w biznesie przy tworzeniu stron internetowych. Swoją popularność zawdzięcza on wielu zaletom, do których zaliczają się:
  • funkcjonalność - dzięki temu, iż Pretashop posiada wbudowane, intuicyjne oprogramowanie oraz dużą liczbę szablonów i modułów można ciągle modyfikować i dopasowywać wygląd swojego sklepu internetowego. Dzięki temu można dotrzeć (lub zainteresować wyglądem strony) nowych klientów co automatycznie może wpłynąć na poprawę wyników sprzedaży swoich produktów lub usług;
  • możliwość skorzystania z funkcji "Premium e-shop" - dzięki tej funkcji dedykowany zespół zadba o jak najlepszy wygląd, wszelkie modyfikacje wyglądu strony czy też bezpieczeństwo dokonywanych transakcji przez klientów i kontrahentów. Jest to co prawda dodatkowo płatne jednak cena nie jest zbyt wysoka i z pewnością zwróci się w liczbie nowych klientów oraz dokonanych transakcji;
  • możliwość stworzenia swojej strony internetowej lub sklepu internetowego, które są dostępne na wszystkich urządzeniach - dzięki prostemu systemowi zastosowanemu w tym programie można stworzyć swój sklep internetowy, który będzie dostępny zarówno na laptopach, komputerach stacjonarnych, smartfonie lub tablecie;
  • duża wydajność - dzięki temu programowi można zwiększyć wydajność prowadzonej działalności. Poprzez atrakcyjną ofertę modułów i szablonów sklepu internetowego aż po bezpieczeństwo dokonywanych transakcji na wybranej stronie już po krótkim czasie można zaobserwować zwiększone zainteresowanie ze strony nowych jak i dotychczasowych klientów.
Na podstawie powyższych argumentów można śmiało stwierdzić, iż program Pretashop to idealne rozwiązanie przy tworzeniu swojego sklepu internetowego. Dzięki temu, iż jest on darmowy, funkcjonalny i można go stosować przy tworzeniu sklepu lub strony w dowolnej branży cieszy się on ogromną popularnością zwłaszcza w biznesie. Dodatkowo ze względu na możliwość tworzenia sklepu internetowego dopasowanego do każdego urządzenia elektronicznego można stworzyć go na potrzeby praktycznie każdego użytkownika Internetu.