Pomysły na biznes bez dużego wkładu własnego

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Wkład własny, a raczej jego brak bywa częstą przeszkodą w założeniu własnej działalności. Nie każdy ma duże pieniądze na start. Na założenie firmy decydują się często osoby, które przez pewien czas pracowały na zlecenie i zaczęły osiągać stabilne, regularne dochody, ale nie mają na to większych pieniędzy.

Dziś bez problemu można założyć działalność bez dużego wkładu własnego.

Firma bez wkładu własnego - to możliwe

Jeśli nie planujemy zakładania wielkiej korporacji czy firmy prowadzącej skomplikowaną produkcję czegoś, nie musimy wcale mieć dużego wkładu własnego. Jeśli nie mamy większych pieniędzy, możemy założyć nawet działalność jednoosobową. W przypadku takiej działalności nie musimy mieć nawet żadnego wkładu własnego, ponieważ:
  • nie zatrudniamy pracowników
  • nie musimy wynajmować biura, bo wystarczy nam biurko w domu lub samochód, który już posiadamy
  • nie musimy kupować drogiego, skomplikowanego sprzętu
Jest to bardzo korzystne dla osób młodych, mających trudności ze znalezieniem pracy po skończonej edukacji ze względu na brak doświadczenia, ale mających też ciekawe pomysły i wizje na przyszłość i chcących mieć po prostu coś swojego.

Pomysły na biznes bez dużego wkładu własnego

Jaka branża pozwala założyć działalność jednoosobową, bez potrzeby wynajmowania miejsca do pracy i kupowania drogich sprzętów? Pomysłów jest bardzo dużo, oto kilka przykładów:

1. Copywriting

Biurko w pokoju, komputer, internet, telefon i drukarka - nic więcej nie potrzeba, a wszystko to zazwyczaj mamy w domu i bez zakładania firmy. Trzeba tylko umieć pisać i przebić się przez konkurencję, bo copywriterów nie brakuje.

2. Konsultant lub trener

Ta praca wymaga dużej wiedzy, a wręcz bycia ekspertem, specjalistą w jakiejś konkretnej dziedzinie. Fachowe doradztwo może okazać się naprawdę dobrym biznesem, a do konsultacji i doradztwa można wykorzystywać skype, nagrywanie filmów, pisanie artykułów, czy w końcu spotkania i szkolenia w różnych miejscach poza domem.

3. Wirtualny asystent

Duże firmy coraz częściej decydują się na współpracę z takimi osobami. Nie trzeba zatrudniać pracownika na etat i za niego dużo płacić. Wirtualny asystent jest tańszy, a wiele drobnych prac typu segregacja dokumentów online, wyszukanie czegoś, wysyłanie maili czy zrobienie prezentacji, można dziś wykonywać zdalnie.

4. Sklep internetowy

To już zajęcie wymagające wszechstronnej wiedzy i umiejętności. Trzeba znaleźć towar, umieć zrobić zdjęcie, opisać tak, by zachęcić do zakupu, a także umieć go zareklamować, bo konkurencja nie śpi. Jeśli ma się zdolności manualne i potrafi zrobić coś z niczego, to można założyć sklep internetowy i sprzedawać na nim własne wyroby.

5. Tłumacz zdalny

Jeśli zna się dobrze przynajmniej jeden język obcy, można zostać tłumaczem. Wiele osób prowadzących międzynarodowe firmy i strony internetowe potrzebuje tłumaczeń czy tekstów w obcych językach. Można także zostać lektorem i prowadzić przez internet szkołę językową.

Pomysłów na biznes bez dużego wkładu własnego jest dużo więcej. Wszystko zależy od tego, co się potrafi robić, jaką się ma wiedzę i umiejętności. Nie warto więc poddawać się na starcie z powodu braku pieniędzy.