Pełna księgowość online, co to takiego?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
W pewnych przypadkach firmy muszą prowadzić pełną księgowość. Są to spółki kapitałowe oraz osoby fizyczne i spółki osobowe, których wartość przychodów za poprzedni rok wynosi w walucie polskiej co najmniej równowartość kwoty 1.200.000 euro. Właściciele takich podmiotów również mogą rozliczać się online.

Od dłuższego już czasu coraz więcej firm, które prowadzą Księgę Przychodów i Rozchodów zmienia księgowe na aplikacje do samodzielnego prowadzenia księgowości. Najczęściej spowodowane jest to obniżeniem kosztów funkcjonowania firmy a także próbą zaoszczędzenia znacznej ilości czasu. Moda ta w coraz większym stopniu dotyka właścicieli firm, które zobligowane są do prowadzenia pełnej księgowości. Tutaj jednak księgowość online sprowadza się do wymiany dokumentów pomiędzy firmą a rozliczającym je biurem rachunkowym.

Nie trać czasu na stanie w korkachSpółki kapitałowe oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i spółki osobowe, które muszą prowadzić księgi handlowe mają zazwyczaj jedną cechę wspólną. Ilość tworzonych przez takie podmioty faktur może skutecznie spowolnić zarówno pracę tych firm jak i ich księgowych. Jeśli firma posiada własny dział księgowości, problem zwykle jest mały. Staje się natomiast udręką sytuacja, gdzie pracownicy firmy najpierw muszą wystawiać niezliczone ilości dokumentów sprzedaży i gromadzić faktury zakupowe a potem zawozić je do biura rachunkowego. Wiąże się to często ze stratą czasu - stanie w korkach to dzisiaj niemal normalność. Firmy tracą przez to dużo czasu, który jak wiadomo jest najcenniejszą walutą każdego przedsiębiorcy. A przecież nie trzeba tracić czasu i pracownika wykorzystać do bardziej ambitnych celów z korzyścią i dla niego i dla firmy.

Obecne rozwiązania informatyczne pozwalają na łatwe wysyłanie wystawianych faktur sprzedażowych i kosztowych drogą elektroniczna do biura rachunkowego. Otrzymane w odpowiednim formacie dokumenty, księgowa może zapisać w swoim programie księgowym i łatwo rozliczyć firmę.

Oszczędność nie tylko czasuWdrożenie takiego rozwiązania to oczywiście oszczędność czasu. To z kolei przełożyć się może na koszt obsługi firmy przez biuro rachunkowe. Jeśli pracownicy biura rachunkowego korzystającego z takiego rozwiązania będą mogli obsłużyć więcej przedsiębiorstw, z pewnością może obniżyć się cena za takie usługi.

Co jeszcze można zyskać?Biura rachunkowe, które decydują się na korzystanie z rozwiązań online zyskują nie tylko więcej czasu ale również prestiż. Rozwój nowych technologii wymusza na wielu z nich zmiany. Biura księgowe, które dzięki takim rozwiązaniom oszczędzają swoim klientom czas, łatwiej pozyskują nowych klientów.

Bądź onlineIntaxo.pl to aplikacja do księgowości dla małych firm, które prowadzą Księgę Przychodów i Rozchodów. Jest to też doskonały program dla biur rachunkowych i ich klientów, także tych, którzy prowadzą księgi handlowe. System Intaxo pozwala firmom na darmowe wystawianie faktur i rejestrowanie kosztów - wystarczy, że biuro księgowe które je rozlicza zdecyduje się na wdrożenie tego rozwiązania.