Oprogramowanie do fakturowania online

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Zaawansowane technologie, dostarczane dziś w łatwy sposób i po niższym koszcie, w formie usług online, umożliwiają przedsiębiorcom coraz szersze i skuteczniejsze wykorzystywanie wirtualnego środowiska pracy dla usprawnienia działania firmy, wydajniejszego korzystania z jej zasobów, uproszczenia zarządzania i uzyskania większej kontroli nad wydatkami.

Jeśli samodzielne księgowanie spędza Ci sen z powiek, wykorzystaj dostępne w internecie, wielofunkcyjne i prawie darmowe, programy do faktur, które ułatwiają rozliczenia zarówno małych jak i większych firm. Szybko przekonasz się, że ich obsługa jest maksymalnie prosta i intuicyjna.

Błyskawiczne wystawianie faktur z możliwością wykorzystania gotowych szablonów

Podstawową funkcją internetowych programów do fakturowania, takich jak np. intaxo, jest oczywiście możliwość szybkiego, automatycznego wystawiania faktur (VAT, pro-forma, korygujących), oraz rachunków, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy, czy szkoleń z obsługi programów. Dokumenty mogą być wystawiane zarówno wg cen netto jak i brutto, a wszystkie wartości przeliczane są automatycznie, podczas dodawania pozycji do faktury. Ty sam musisz tylko wpisać lub ustawić typowe dla dokumentów sprzedaży informacje (np. data wystawienia i sprzedaży, dane odbiorcy i płatnika, formę płatności i termin zapłaty). Możliwe jest wykorzystanie gotowych szablonów dokumentów, co znacznie oszczędza czas, potrzebny na ich wystawienie.

Wielofunkcyjność i efektywna kontrola należności

Intaxo.pl oferuje również szereg dodatkowych funkcji, np. łatwą ewidencję kosztów związanych z działalnością, rejestrowanie pojazdów oraz ewidencję kosztów ich eksploatacji, tworzenie i zarządzanie bazą kontrahentów, prowadzenie kartoteki produktów, przeliczenie cen zakupu-sprzedaży oraz marży i narzutu, czy prowadzenie cenników (detalicznego, hurtowego oraz specjalnego).

Z Intaxo możesz efektywnie kontrolować terminowe regulowanie należności przez Twoich kontrahentów, ustawiając automatyczne przypomnienia o niezapłaconych fakturach. Jeśli faktura została wydrukowana lub wysłana do klienta a termin zapłaty minął, system oznacza ją jako zaległą i od tego momentu co 48 godzin wysyła klientowi upomnienie pocztą email.

Oprogramowanie na żądanie i większa mobilność

Nowoczesne aplikacje do faktur, takie jak intaxo, oferowane są w postaci oprogramowania na żądanie i dostarczane w formie usługi - tzw. SaaS (ang. Software-as-a-Service). Jest to nowa forma outsourcingu dla biznesu. Praca z programem odbywa się w tzw. chmurze obliczeniowej (ang. cloud computing). Oznacza to, że wszelkie aplikacje i informacje księgowe, zamiast na komputerze Twojej firmy, przechowywane są na serwerach umieszczonych poza lokalną siecią.

Takie rozwiązanie likwiduje ograniczenia sprzętowe i zapewnia dostęp do danych przez 24 godziny. Uzyskujesz więc możliwość efektywnego zarządzania firmą z dowolnego miejsca (wystarczy komputer lub urządzenie mobilne), dostęp do internetu i przeglądarka z obsługą Javascript (np. Internet Explorer, Mozilla, Opera, itp.). intaxo działa na każdym systemie operacyjnym: Windows, MacOS X, Linux i na urządzeniach mobilnych (np. telefon lub tablet).

Programy do faktur oferowane w formie SaaS są idealnym rozwiązaniem prowadzenia księgowości w przypadku, gdy charakter prowadzonej działalności wymaga mobilności pracowników lub gdy oddziały Twojej firmy rozproszone są geograficznie. Chmura pozwala na pracę nad dokumentami kilku osób jednocześnie, z których każda może przebywać w innym miejscu.

Brak kosztów utrzymania infrastruktury i obsługi technicznej

Dodatkowo, dla Twojej firmy praca w chmurze oznacza brak odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo programu, oraz brak kosztów utrzymywania infrastruktury, które ponosi dostawca usługi. Nie musisz więc wydawać pieniędzy aktualizacje, serwery, obsługę itp. Nie musisz tworzyć kopii zapasowych. Wykupujesz jedynie abonament. W razie problemów technicznych, możesz szybko uzyskać pomoc on-line, zadzwonić albo wysłać e-mail. W razie awarii Twojego komputera, dane finansowe Twojej firmy są wciąż bezpiecznie przechowywane na serwerach internetowych.

Niski koszt i gwarancja stałej ceny

Wśród najważniejszych atutów programów do faktur, wielu korzystających z nich przedsiębiorców wskazuje również niski koszt, w porównaniu z cenami usług specjalistów od rachunkowości. Oprogramowanie w modelu SaaS jest zdecydowanie tańsze aniżeli tradycyjne usługi outsourcingu systemów IT, ponieważ z jednej infrastruktury sprzętowej i systemu bazodanowego korzysta wielu użytkowników jednocześnie. To umożliwia dostawcy wykorzystanie ekonomii skali (obniżenie ceny usługi wraz ze wzrostem liczby klientów).

Przykładowo, koszt korzystania z programu intaxo wynosi 84zł rocznie. Program można wypróbować za darmo w wersji demonstracyjnej. Sesja próbna aktywna jest przez 24 godziny, po tym czasie wszystkie zapisane dane są usuwane.

Bieżące aktualizacje i większa elastyczność

Aplikacje do faktur, oferowane w formie usług, mogą być w znacznym stopniu dostosowywane do indywidualnych wymagań Twojej firmy i podlegają stałym aktualizacjom. Dzięki temu, możesz szybciej reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, czyli być bardziej elastycznym, co niewątpliwie przełoży się na lepsze wyniki finansowe. Masz również pewność, że wystawiane przez Ciebie dokumenty są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, nawet jeśli nie masz czasu by na bieżąco śledzić wszystkie zmiany.

Bezpieczeństwo danych

Jeśli obawiasz się prowadzenia księgowości internetowej, ponieważ nie jesteś pewien, czy Twoje dane są bezpieczne, warto wybrać sprawdzone rozwiązania. Nowoczesne programy do fakturowania, takie jak intaxo, zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych informacji, za co odpowiedzialny jest dostawca usługi. Wyciek poufnych informacji klientów, naraziłby dostawców na wysokie koszty i dlatego stosowane są zaawansowane systemy zabezpieczeń, zarówno programowe i sprzętowe, regulowane międzynarodowymi przepisami i standardami. Na życzenie klientów, informacje mogą być dodatkowo chronione, np. przechowywane w osobnych bazach danych. Przesyłane dane są szyfrowane przy użyciu protokołu SSL. Dostęp do konta zabezpieczony jest hasłem.