Najpopularniejsze kierunki turystyczne wśród polskich przedsiębiorców

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Bycie przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą to nie tylko same przyjemności. Oprócz szerokiego wachlarza korzyści płynących z posiadania własnego biznesu - właściciele firm muszą również wiele poświecić, aby móc następnie liczyć zyski.

Często muszą oni zapomnieć o ośmiogodzinnym dniu pracy, wolnych weekendach oraz spokojnym, relaksującym wypoczynku urlopowym płatnym przez pracodawcę tak jest to ,,na etacie''. Dlatego coraz więcej osób prowadzących biznes podróżuje i to nie w celach służbowych. Wszystko po to aby zregenerować się, naładować akumulatory.

Gdzie podróżują przedsiębiorcy?

Bardzo często kierunki turystyczne jakie obierają polscy przedsiębiorcy mają spory związek z rodzajem oraz specyfiką działalności jaka prowadzą. Właściciele lokali gastronomicznych mogą odłożyć w strefę marzeń plany urlopowe w miesiącach typowo wakacyjnych, a Ci których stać na zatrudnienie fachowej kadry pracowniczej z menadżerem na czele wyjeżdżając na wakacje bardzo często muszą pozostać ciągle ,, pod telefonem '' oraz stałym dostępem do internetu i laptopem na wypadek trudnych sytuacji w firmie, którą powierzyli w obce ręce.

Często również przedsiębiorcy planując wyjazdy turystyczne celowo obierają kraje, którymi związane są ich interesy. Dzięki temu mogą oni załatwić dwie rzeczy podczas jednego wyjazdu - spotkania służbowe połączyć wraz ze zwiedzaniem oraz odkrywaniem nowych miejsc. To także świetna okazja do zaczerpnięcia inspiracji od zagranicznych firm o podobnym kierunku rozwoju, oraz okazja do wprowadzenia innowacji w swoim biznesie.

Do kierunków turystycznych najczęściej obieranych przez polskich przedsiębiorców należą kraje zachęcające słoneczną pogodą nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również w ciągu całego roku - także jesienią i zimą. Dotyczy to szczególnie właścicieli przedsiębiorstw gastronomicznych, restauracji, barów, dyskotek czy handlowców. Jeśli chodzi o kraje europejskie to polscy przedsiębiorcy bardzo często wypoczywają na:
  • Malcie
  • Sycylii
  • Wyspach Kanaryjskich
  • Maderze
Ci, którzy pragną zwiedzić inny kontynent bardzo często w celach turystycznych udają się do:
  • Egiptu
  • Zjednoczonych Emiratów Arabskich
  • Tajlandii
oraz na egzotyczne wyspy takie jak:
  • Dominikana
  • Kuba
  • Jamajka
Często popularnymi miejscami przedsiębiorców są Ameryka Południowa czy też Stany Zjednoczone. Coraz większą popularność zdobywa ostatnio też Meksyk.

Dwa w jednym

Przedsiębiorcy często podróżują ,,na zachód'' do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Francji oraz Belgii oraz w inne miejsce związane bezpośrednio lub pośrednio z ich biznesem. Często mogą tam załatwić swoje cele służbowe oraz wziąć udział w kursach czy szkoleniach potrzebnych im do efektywniejszej pracy, ,,złapać'' ciekawe kontakty biznesowe oraz zwiedzić nowe miejsca i zaczerpnąć inspiracji, które po powrocie mogą zastosować w swojej firmie.

Polscy przedsiębiorcy w celach turystycznych bardzo często udają się także do krajów azjatyckich. Najczęściej są to Chiny, Japonia oraz Indie. Takie podróże pozwalają na zetknięcie się z zupełnie odmiennym światem pod względem kulturowym. Dostarczają także niezapomnianych wrażeń i atrakcji.