Kiedy warto korzystać z biura rachunkowego?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Każda osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą jest odpowiedzialna także za prowadzenie księgowości. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy właściciele nie do końca znają się na zarządzaniu sprawami księgowymi przedsiębiorstwa. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy zatrudniani są na co dzień w biurach rachunkowych.

To właśnie tam zatrudnienie znajdują wykwalifikowane księgowe. Posiadają one nie tylko wykształcenie, ale też doświadczenie i bogatą wiedzę tematyczną, którą wykorzystują na każdym kroku, tak aby w księgowości poszczególnych firm nie dochodziło do jakichś rażących zaniedbań. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym zadba się o to, aby wszystkie dokumenty były poprawnie wypełniane, archiwizowane oraz rozliczane w wymaganym terminie.

Niskie koszty

Współpracując z biurem rachunkowym nie będzie ponosić się aż tak dużych kosztów finansowych, jak w przypadku zatrudnienia księgowej na pełen etat. Warto to sobie przeliczyć pod kątem finansowym. Nie trzeba będzie wtedy wypłacać księgowej wynagrodzenia, uniknie się też kosztów związanych z zatrudnianiem takiej osoby. Nic dziwnego, że właściciele firm coraz częściej odstępują od takich umów, woląc wybrać dla siebie profesjonalne biuro rachunkowe. Kontakt z pracownikami biur rachunkowych jest bardzo łatwy, gdyż wiele spraw można załatwiać za pomocą sieci internetowej, np. poprzez e-maile.

Różnorodność usług

Pracownicy biur rachunkowych odpowiedzialni są za przygotowywanie wszelkich dokumentów dla urzędów oraz organów państwowych. W związku z tym na pewno rzetelnie będą oni podchodzić do swoich obowiązków i dbale zajmą się wypełnieniem wszelkich dokumentów firmowych. Przy okazji osoby zatrudnione w takich biurach zajmą się przygotowywaniem umów dla pracowników firmowych, ale też list wynagrodzeń. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Przy okazji nawiązując taką współpracę można liczyć także na:
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych
  • interpretowanie przepisów podatkowych
Większość biur rachunkowych ma w swojej ofercie prowadzenie m.in.:
  • księgowości uproszczonej (Książki Przychodów i Rozchodów)
  • ryczałtu
  • księgowości pełnej (Księgi Rachunkowe)
a także:
  • rozliczenia roczne PIT
  • reprezentowanie w Urzędach Skarbowych
  • powiadomienia i przypomnienia o należnościach do ZUS
Często w ofercie biur rachunkowych znaleźć można darmowy program do faktur, który otrzymują wszyscy klienci biura księgowego. Taka oferta sprawia, że klienci nie muszą we własnym zakresie kupować drogiego oprogramowania i mają pewność, że oferowany przez księgowych program do wystawiania faktur będzie zgodny z obowiązującymi przepisami.

W biurach rachunkowych zatrudniani są specjaliści z różnych dziedzin, więc zapewnia się sobie kompleksowość usług. Wszystko ma się w jednym miejscu, nie trzeba więc szukać kilku osób, które mogłyby zająć się prowadzeniem spraw księgowych w danej firmie. Poszukanie biura rachunkowego jest bardzo opłacalnym krokiem zarówno dla małych firm, tych rozwijających się, ale też tych dużo większych. Każdy właściciel może na tym skorzystać, ponieważ będzie miał więcej czasu na działania poza firmą.