Jak zdobywać klientów biura rachunkowego?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Studia, kursy i praktyki w biurach rachunkowych. Tak najczęściej wygląda droga każdej księgowej do momentu gdy postanowi otworzyć własne biuro rachunkowe.

Ze względu na zmieniające się przepisy trzeba stale się dokształcać. Jednak największym problemem nowych rachunkowych nie są zmiany w przepisach ale problemy ze zdobyciem klientów. Jak zatem skutecznie zdobywać klientów dla nowego biura rachunkowego? Podpowiadamy!

Jak zdobywać klientów na usługi księgowe?

To największy problem większości świeżo upieczonych księgowych. Biuro rachunkowe działające od lat nie ma z tym problemu gdyż jego klienci polecają je znajomym poszerzając tym samym listę obsługiwanych firm. Jednak na samym początku nie można za bardzo liczyć na klientów z polecenia. Jak więc sprawnie zdobywać klientów dla biura rachunkowego?

Reklama dźwignią handlu

Jeśli dysponujemy lokalem w dobrej lokalizacji należy rozpocząć zdobywanie nowych klientów od szyldu. Potrzebne będzie tutaj profesjonalne logo biura rachunkowego. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnej agencji reklamowej i zlecić jej nie tylko zaprojektowanie logotypu ale również wykonanie i montaż szyldu reklamowanego nowego biura rachunkowego.

Kolejnym krokiem jest wykonanie wizytówek i ulotek oraz co najważniejsze własnej strony internetowej. Warto przy tym zwrócić uwagę na portfolio firmy projektującej strony. Już na tym etapie pomyśleć trzeba nad tym, żeby strona internetowa biura rachunkowego była wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Dobrze zatem jest zlecić pozycjonowanie strony internetowej. Warto też stworzyć wizytówki firmy w katalogach tj. pkt.pl czy pf.pl.

Fora tematyczne i social media

Do zdobywania klientów na usługi księgowe konieczne będzie też stworzenie strony firmowej na Facebooku tzw. fanpage'a. To poprzez ten kanał możemy skutecznie pozyskiwać klientów, doradzać w sprawach podatkowych. Warto również uruchomić płatną reklamę, z pomocą której szybko dotrzemy do przedsiębiorców szukających biura rachunkowego.

Nie można również zapomnieć o forach internetowych. Udzielanie się w dyskusjach na forach nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek biura rachunkowego ale poprzez umiejętne linkowanie można samodzielnie popracować nad widocznością strony internetowej biura w wyszukiwarce Google.

Oprogramowanie dla biur rachunkowych

Choć na rynku jest sporo różnego oprogramowania dla księgowych to ich producenci chyba zapomnieli o czymś co naprawdę ułatwiło by pracę biurom księgowym a klientom biura mogło obniżyć koszty obsługi księgowej.

Intaxo.pl to oprogramowanie przeznaczone zarówno dla księgowych jak i ich klientów. Pracownicy biura rachunkowego mogą swoim klientom udostępniać darmowe oprogramowanie do fakturowania. Przedsiębiorca dostaje bezpłatne oprogramowanie do faktur a biuro rachunkowe ma bieżący wgląd w dokumentację klienta. Co więcej, księgowa może jednym kliknięciem eksportować wszystkie dokumenty sprzedażowe klienta do swojego programu księgowego co znacznie ułatwia jej pracę. Zaoszczędzony w ten sposób czas biuro rachunkowe może przeznaczyć na zdobywanie nowych klientów. A temu sprzyja ogólnopolski katalog biur rachunkowych, w którym może być również Twoje biuro rachunkowe.

Załóż profil biura rachunkowego klikając na poniższy przycisk i przekonaj się jak łatwe jest pozyskiwanie nowych klientów.

Panel dla biur rachunkowych