Jak skutecznie promować małą lokalną firmę?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Szukając pomysłu na promowanie małej, lokalnej firmy należy przede wszystkim zlokalizować potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach najłatwiej o reklamę w sieci. Dotrze ona do wielu odbiorców zapewniając zainteresowanie usługami oferowanymi przez firmę.

Coraz popularniejsze staje się prowadzenie dla swojego przedsiębiorstwa profilu na portalu społecznościowym. Nie ulega wątpliwości, że zobaczenie kolorowych zdjęć wstawianych na swój profil przyciągnie więcej zainteresowanych niż ściana tekstu. Faworytem w tej kategorii stała się aplikacja Instagram. Pozwala ona na publikowanie zdjęć z krótkimi podpisami oraz generowanie "hashtagów" które kategoryzują nasze zdjęcie i umożliwiają jego wyszukanie na portalu za pomocą tego właśnie zapisu "hashtag".

Jako przykład można śmiało przedstawić małe firmy zajmujące się "detailingiem" samochodów (wykończeniem i dopieszczaniem wyglądu pojazdu stosując różne kosmetyki, zabiegi i narzędzia). Specjaliści zatrudniani w firmie po skończonej pracy robią zdjęcie jej efektów. Umieszczając na profilu zdjęcie idealnie wypolerowanego samochodu oraz kosmetyków, które zostały użyte promują swoją działalność i zyskują wiele wyświetleń oraz zapytań. Reklamy na Instagramie są tak skuteczne, że wiele małych firm decyduje się na prowadzenie profilu Instagram zamiast strony www. Ta metoda jest darmowa (jest oczywiście odpłatna możliwość dodatkowego promowania profilu i zdjęć) i nie wymaga pomocy informatyka w przeciwieństwie do użytkowania reklam na stronach internetowych. Dodatkowo użytkownicy zainteresowani konkretną kategorią, w której firma się specjalizuje sami poszukują na portalach treści podobnych do swoich zainteresowań.

Małe firmy nie muszą więc kierować ogromnych nakładów finansowych na reklamę swojej działalności. Na początek dobry start zapewnić mogą same darmowe formy i umiejętne korzystanie z profili na portalach społecznościowych. Wiele jest firm, o których użytkownicy dowiadują się właśnie z Instagrama. Wystarczy zobaczyć kto dodał zdjęcie, którego tematyka nas interesuje.