Jak korzystać z facebook, aby zbudować silną markę

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
W dzisiejszych czasach niemal każdy korzysta aktywnie z Internetu. Komputery, tablety, smartfony, jest to dla nas niezbędne, nie potrafimy się już bez tego obejść. Większa część osób korzystających aktywnie z Internetu pozostaje także użytkownikami mediów społecznościowych, gdzie w dalszym ciągu rekordy popularności bije Facebook.

Ten popularny portal społecznościowy posiada 2,4 mld użytkowników. Posiadanie konta na tym portalu pozwoliło już niejednokrotnie na odnalezienie zaginionych ludzi, zwierząt, pomocy w zbiórkach na leczenie, czy w bardziej przyziemnych sprawach jak odnalezienie zagubionego dowodu osobistego, czy portfela. To wszystko razem pokazuje jak ogromną siłę przebicia, rozprzestrzeniania się informacji posiada Facebook. Umiejętne wykorzystanie potencjału jaki daje nam posiadanie konta firmowego na tym popularnym portalu, może znacząco pomóc w budowaniu naszej marki. Właściwe pokierowanie profilem pozwala na relatywnie niedrogą, a bardzo skuteczną, docierającą do bardzo szerokiej grupy odbiorców reklamę.

Po pierwsze, zachęć!

Pierwszym krokiem, w kierunku budowy marki na Facebooku jest uzyskanie jak największej liczby obserwujących, klikających „Lubię to” osób. Zdobycie maksymalnie dużego grona znajomych pozwala informacji jaką chcemy przekazać, trafić jak największej grupy odbiorców. Należ pamiętać, że każda osoba lubiąca nasz profil posiada średnio 130 znajomych i do tylu osób za tym jednym kliknięciem trafiamy. Badania przeprowadzone przez firmę Syncapse i Hotspex, dowodzą, że osoby dołączające do obserwujących nasz profil, z własnej woli stanowią najbardziej lojalną grupę klientów, po której możemy spodziewać się ponownego skorzystania z naszych usług.


Dopasowanie oferty do potrzeb rynku

Posiadanie profilu na Facebooku i zatrudnienie kompetentnej osoby do jego prowadzenia pozwoli nam na kontakt z odbiorcami, do których chcemy trafić. Umiejętne redagowanie postów dodawanych na naszej tablicy przez osobę doświadczoną pozwoli na komunikację z klientami. Posiadanie konta na tym portalu pozwala na przeprowadzenie właściwe bezpłatnego badania rynku. Zadając w postach odpowiednio sformułowane pytania, tak by zachęcić odbiorców do podjęcia dialogu i wykorzystać uzyskane odpowiedzi w kierowaniu sposobu naszego działania, tak by był zorientowany na klienta.

Regularność to podstawa!

Budują markę za pomocą mediów społecznościowych, należy pamiętać o ciągłości dialogu. Profil powinien być prowadzony w sposób stały, posty dodawane na bieżąco. Informacje jakie zamieszane są w postaci postów powinny dotyczyć marki, pozwalać na budowanie zaufania klientów. Niemiernie ważne dla odbiorców jest uzyskiwanie szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi na zadane, czy to za pomocą komentarza, czy komunikatora pytanie.

Konkursy

Organizacja konkursu pozwala w bardzo szybki sposób na zdobycie dużej liczby obserwujących. Zaoferowanie ciekawe nagrody, zainteresuje wiele osób, a wieść o regularnej organizacji konkursów rozniesie się w sieci szybko, co zmobilizuje wiele osób do regularnego odwiedzania naszego profilu. Jest to bardzo prosty, niedrogi sposób na zdobycie sympatii u klientów.

Facebook może dać ogromną siłę przebicia, w ciągu relatywnie krótkiego czasu pozwala dotrzeć do dużej grupy docelowej, będącej potencjalnymi klientami. Odpowiednie pokierowanie profilem przez doświadczonego copywritera specjalizującego się w komunikacji za pomocą mediów społecznościowych da naszej firmie w zasadnie nieograniczone możliwości rozwoju.