Jak aplikacje mobilne pomagają w codziennym prowadzeniu firmy.

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Prowadząc własny biznes trzeba pamiętać o załatwianiu wielu codziennych spraw. Zarządzanie czasem i wieloma obowiązkami, stały kontakt z kontrahentami, nadzór prowadzonych projektów czy wystawianie faktur to tylko część z długiej listy zadań do zrobienia każdego właściciela firmy.

Zapanowanie nad tym wszystkim wydaje się niezwykle trudne. Można jednak ułatwić sobie pracę, korzystając z aplikacji mobilnych w telefonie. Pomogą one szybko i wygodnie załatwić wiele najpotrzebniejszych spraw.

Zarządzanie kontaktami

Nie da się prowadzić firmy bez ciągłych kontaktów biznesowych z partnerami, dostawcami czy klientami. Obecnie dostępnych jest ogromna liczba form komunikacji. Każdy może preferować inną z nich, dlatego warto skorzystać z aplikacji, która pozwoli zebrać wszystko w jednym miejscu. Przykładem jest Drupe, które łączy kontakty z telefonu, SMS, Google, WhatsApp, Messenger i innych komunikatorów. Otrzymujemy przejrzystą historię wiadomości z daną osobą. Nie trzeba więc przeskakiwać między wieloma oknami szukając pożądanej informacji.

Zarządzanie zadaniami i projektami

Organizacja pracy to w dzisiejszym świecie podstawa. Tym bardziej, że czas stale goni, a listy zadań do zrobienia są niezwykle długie. Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne takie jak Asana. Łączą one wiele funkcji i znacznie ułatwiają każdy dzień. Podstawową rolą Asany jest zarządzanie projektami. Dzięki tworzeniu i delegowaniu zadań w ramach danego projektu można na bieżąco śledzić przebieg prac i komunikować się ze współpracownikami. Powiadomienia w aplikacji przypominają o zadaniach do wykonania, co znacznie ułatwia zaplanowanie każdego dnia. Integracja ze skrzynką pocztową pozwala tworzyć zadania wprost z poziomu emaila, dzięki czemu można oszczędzić jeszcze więcej czasu.

Najważniejsze notatki

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością częstego posługiwania się licznymi danymi, numerami rejestrowymi, jak NIP, REGON. Posiadając konta na różnych platformach biznesowych trzeba zapamiętać wiele loginów i haseł. Zamiast tego warto ułatwić sobie pracę i zebrać wszystkie te dane wrażliwe w jednym bezpiecznym miejscu. Aplikacją, która umożliwia bezpieczne przechowywanie najważniejszych informacji jest Pocket. Instalując ją musimy zapamiętać tylko jedno hasło, blokujące osobom niepowołanym dostęp do zapisanych danych.

Księgowość online

Żadne przedsiębiorstwo nie może funkcjonować bez przejrzystej księgowości. Wydatki i przychody warto mieć pod stałą kontrolą i na wyciągnięcie ręki. Równie korzystną funkcją jest możliwość szybkiego wystawienia i wysłania faktury do klienta. Można to zrobić nawet bez konieczności siadania do komputera dzięki Intaxo. Aplikacja działa zarówno w przeglądarce na komputerze, jak i w telefonie. Jest szczególnie przydatna osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Moduł księgowości może z łatwością zastąpić współpracę z zewnętrznym biurem księgowym. Dzięki pełnej automatyzacji po konfiguracji nie trzeba już zastanawiać się, jakie dokumenty należy wypełnić i jakie składki opłacać. Aplikacja zapanuje nad wszystkimi tymi operacjami. Co ważne, stale jest aktualizowana pod kątem zgodności z przepisami.

Własny biznes wymaga wykształcenia w sobie umiejętności wykonywania wielu zadań równocześnie. W czasach kiedy liczy się każda chwila trudno wyobrazić sobie życie bez pomocy nowych technologii. Wymienione aplikacje nie są w stanie zastąpić człowieka, ale mogą w ogromnym stopniu ułatwić pracę każdego dnia, pozwalając skupić się na kluczowych obowiązkach.