Intaxo.pl - najlepszy program do faktur online?

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Każdy właściciel firmy chciałby maksymalnie zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczająco wiele pracy pochłaniają codzienne obowiązki i obsługa klientów. Prowadzenie księgowości i wystawianie faktur jest dużym obciążeniem, tym bardziej, że wymaga sporej wiedzy merytorycznej.

Ratunkiem jest wszechstronny program księgowy, dostępny w każdym miejscu, taki jak Intaxo.

Wystawianie faktur

Fakturowanie na bieżąco bywa uciążliwe. Szczególnie w małych firmach lub jednoosobowej działalności gospodarczej, gdy stale goni czas i wiele obowiązków. Program Intaxo.pl znacznie ułatwia ten proces, dzięki wielu funkcjonalnościom dostosowanym do potrzeb przedsiębiorców.
  • Korzystając z bogatej bazy gotowych szablonów można przygotować własny wzór, dodając elementy personalizacji, np. firmową kolorystykę i logo. Dokumenty firmowe będą więc wyglądać profesjonalnie, zgodnie z identyfikacją wizualną marki.
  • Dostępne są wzory faktur VAT, zaliczkowych, korygujących, końcowych oraz pro-formy, a także paragony, co ułatwia pracę w każdej sytuacji.
  • Wystawianie faktur jest bardzo intuicyjne.
  • Dzięki aplikacji mobilnej na urządzenia z Androidem można to zrobić nawet podczas spotkania z klientem czy stojąc w korku. Nie trzeba obawiać się, że zapomni się o tym po powrocie do biura.
  • Nie trzeba też samodzielnie szukać i weryfikować danych kontrahenta. Intaxo powiązane jest z bazą GUS, a dane uzupełniane są automatycznie po podaniu NIP-u.
  • System sam przelicza kwoty brutto i netto, uzupełnia informacje na temat wysokości podatku VAT.
  • Dokumenty można szybko wydrukować do PDF i wysłać mailem.
  • Nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo danych, gdyż są szyfrowane i zabezpieczone protokołem SSL.
  • Bardzo dużym ułatwieniem jest też możliwość wystawiania faktur w wielu językach i walutach. Dodatkowo nie trzeba już martwić się koniecznością przeliczania aktualnych kursów walut. Program zrobi to automatycznie, korzystając z bieżących kursów NBP.
Ewidencja kosztów

Prowadzenie księgowości to nie tylko wystawianie faktur dochodowych. Konieczna jest też kontrola wszystkich ponoszonych kosztów. Intaxo i w tym wypadku wychodzi na przeciw oczekiwaniom właścicieli firm i freelancerów. Możliwe jest księgowanie wszelkich dokumentów kosztowych, a również ich skanowanie przez aplikację. Moduł księgowości online z powodzeniem zastąpi księgową, automatycznie wyliczając wysokość podatku VAT, zaliczek na podatek, składek ZUS i amortyzację kosztów. Problemem przestanie być też liczenie kilometrówki.

Zgodność z przepisami

Bolączką osób prowadzących jednoosobową działalność jest zazwyczaj konieczność śledzenia wszelkich zmian zachodzących w przepisach. Niezastosowanie się do wprowadzonych w ustawach poprawek może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Korzystając z księgowości online Intaxo nie trzeba się już obawiać żadnych błędów i nieścisłości. Wszelkie aktualizacje są na bieżąco uwzględniane, a program modyfikowany jest od strony technicznej, by sprostać nowym wymogom prawnym. Przedsiębiorca może więc ze spokojem skupić się na prowadzeniu biznesu, większość działań księgowych wykonując zaledwie jednym kliknięciem.