Firma ochroniarska - czy to dobry biznes?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Założenie firmy to bardzo dobra inicjatywa. Na samym początku trzeba wybrać branżę, w której firma będzie się obracała na co dzień. Warto wziąć pod lupę zwłaszcza branżę ochroniarską, która w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Najlepiej firmę ochroniarską założyć w jakimś dużym mieście, tak aby mieć pewność uzyskania zadowalającej ilości zleceń.

W większych miastach o pozyskanie klientów jest dużo łatwiej, a firmy mogą ochraniać różne obiekty oraz budynki. Co prawda konkurencja jest dość duża, jednak jeśli firma zatrudnia w swoich szeregach profesjonalistów i dba o dobrą reklamę, z pewnością będzie zarabiała naprawdę dobre pieniądze. Właściciele powinni bazować jednak na wykwalifikowanych pracownikach ochrony, tak aby nie musieć obawiać się o to, czy poradzą sobie oni z kolejnymi wyzwaniami, często bardzo odpowiedzialnymi. W pracy ochroniarza chodzi przecież o ochronę osób lub mienia.

Jakie zlecenia przyjmuje firma ochroniarska? Firmy ochroniarskie mogą liczyć na przeróżne zlecenia, np.:
  • ochronę placów budowy
  • ochronę sklepów
  • ochronę biurowców
  • ochronę konwojów
  • ochronę osiedli
  • ochronę imprez masowych
Oczywiście w pewnych sytuacjach potrzebne są specjalne uprawnienia, jednak właściciele powinni zadbać o to w pierwszej kolejności, aby dobre zlecenia nie przeszły im koło nosa. Jeśli już zdobędzie się jakieś ciekawe zlecenie i wykona się swoje zadanie dobrze, wtedy można mieć pewność, że zadowolony klient skorzysta z usług firmy ochroniarskiej w przyszłości. Na brak zleceń w tej branży nie powinno się narzekać, ponieważ codziennie powstają coraz to nowsze obiekty, które trzeba ochraniać, w tym również zakłady produkcyjne, przemysłowe, ale na usługi takich firm decydują się prywatne osoby, aby chronić swoje domy.

Pracownicy z pozwoleniem na broń

Najwięcej pieniędzy w branży ochroniarskiej można zarabiać na zleceniach, które wymagają od pracowników posiadania pozwolenia na użycie broni. Warto więc wymagać od swoich pracowników takich licencji, wtedy można liczyć na dużo więcej zleceń, które będą lepiej płatne. Najczęściej właściciele firm rozliczają się ze swoimi klientami na zasadzie stawki godzinowej za realizowaną usługę. Jeśli firma będzie się rozwijała i zatrudniała wykwalifikowanych pracowników, to z całą pewnością zyskiwać będzie nowych klientów. Zarabianie w tej branży jest jak najbardziej możliwe, jeśli odpowiednio zaangażuje się w wykonywaną pracę i nie będzie się zaniedbywało najważniejszych obowiązków. Wystarczy kilka sporych zleceń w miesiącu i firma odniesie z tego tytułu spore zyski finansowe.