Czy program do fakturowania sprawdzi się również w małej firmie?

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Czy program do fakturowania sprawdzi się również w małej firmie?Wielu przedsiębiorców sądzi, że profesjonalny program do fakturowania to rozwiązanie tylko dla dużych firm, które wystawiają większe ilości tego typu dokumentów. Nic bardziej mylnego! Program do fakturowania znacznie ułatwia życie także osobom prowadzącym jednoosobową działalność.
Wbrew pozorom, program do fakturowania to narzędzie przeznaczone nie tylko dla dużych firm, zatrudniających wielu pracowników, posiadających licznych kontrahentów i obracających znaczną ilością tego typu dokumentów. Program do fakturowania znacznie ułatwia życie także mniejszym przedsiębiorcom. A przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka.


Po pierwsze – wystawienie faktury wcale nie jest najłatwiejszą sprawą. Należy dbać o poprawność wszystkich wprowadzanych danych, wystrzegać się literówek, a także bezbłędnie wyliczać kwoty netto i brutto, sumy podatku itp. Zrobienie tego w sposób ręczny wymaga czasu i skupienia. Tymczasem program do fakturowania umożliwia wystawienie faktury w sposób zupełnie automatyczny. Narzędzia tego typu zapamiętują raz wprowadzone dane kontrahentów, bez pomyłek numerują faktury, same wyliczają kwoty netto i brutto, a dodatkowo – są wyposażone w funkcje wystawiania faktur zaliczkowych, pro-forma, w walutach obcych itp.

Po drugie – estetyczna pod względem graficznym faktura w pewien sposób podnosi prestiż przedsiębiorcy, jest oznaką jego profesjonalizmu oraz szacunku do klienta. Samodzielne wykonywanie tabelek, wypełnianie tła, dobór rodzaju czcionki i jej rozmiaru jest bardzo czasochłonne. Program do fakturowania gwarantuje, że każdy wystawiony dokument będzie najzwyczajniej w świecie estetyczny. Można też wybrać najbardziej odpowiadający wizualnie szablon.
Osobną kwestią jest to, jaki program do fakturowania wybrać. Z pewnością godny polecenia jest program Intaxo. Przede wszystkim posiada on wszystkie wymienione powyżej funkcje, a dodatkowo – jest niezwykle prosty w obsłudze. Charakteryzuje się najwyższym poziomem bezpieczeństwo, łatwo zsynchronizować go z drukarkami fiskalnymi, a także posiada opcję wystawiania faktur dwujęzycznych. Jeśli więc zastanawiacie się, jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać, możecie bez obaw postawić na Intaxo!