Czy na programach partnerskich w internecie można zarobić?

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
W ostatnich latach rozwój internetu przyspieszył niebotycznie. Internet stał się miejscem, gdzie nie tylko można znaleźć klientów, ale również nieźle zarobić. Istnieje wiele sposobów na zarabianie i z czasem pojawia się ich coraz więcej.

Jednym z nich są programy partnerskie. Na czym polegają i czy na programach partnerskich w internecie można zarobić?

Program partnerski - na czym polega

Wiele stron internetowych, a zwłaszcza sklepów ma swoje programy partnerskie. Dla właścicieli tych stron czy sklepów to sposób na reklamę i przyciągnięcie chętnych do zakupu oferowanych produktów, a co za tym idzie - na zarobek. Jednak jest to także możliwość zarobku dla każdego, kto dołączy do takiego programu. Wystarczy zarejestrować się w takim programie, a następnie pobierać linki od partnera i udostępniać gdzie się da, np:
  • na profilach na portalach społecznościowych
  • na blogach
  • na własnych stronach internetowych
  • na forach
  • w mailach do znajomych lub z listy e-mailingowej
Zarabia się wtedy, kiedy ktoś kliknie udostępniony link, przeniesie się na stronę reklamowanego produktu i go kupi. Otrzymuje się wtedy prowizję od zakupu produktu. Niektóre programy partnerskie oferują drobne prowizje za samo przekliknięcie się na stronę produktu.

Czy na programach partnerskich w internecie można zarobić?

Można zarobić na programach partnerskich, ale to ile się zarobi zależy od kilku czynników. Znaczenie ma nie tylko nasze zaangażowanie czyli to ile linków i gdzie się udostępni, ale przede wszystkim to, na ile będą one skuteczne. Zarabia się tym więcej im więcej osób kliknie w link i kupi polecany produkt. Ważna jest także cena wybranego produktu oraz wysokość prowizji. Kiedy poleci się produkt kosztujący 30 zł, a prowizja to 20%, niewiele się zarobi. Zarobki mogą być duże, ale trzeba pamiętać, że na początku na pewno nie będą regularne, a na pierwsze prowizje trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni. Chcąc zwiększyć swoje szanse na zarobienie w ten sposób, należy przede wszystkim wybrać dobry program partnerski.

Jaki powinien być dobry program partnerski?

Programy partnerskie są bardzo różne, a różnice widać przede wszystkim w cenach produktów czy w prowizjach. Należy więc dokładnie sprawdzić dany program partnerski zanim się zacznie współpracę. Przede wszystkim konieczne jest zwrócenie uwagi na:
  • wysokość prowizji - nie można patrzeć tylko na procent, ale trzeba też spojrzeć na ceny produktów
  • niski próg wypłaty - im niższy próg wypłaty, tym lepiej, bo pieniądze szybko można wypłacić, a nie trzymać zamrożone na koncie programu
  • wsparcie techniczne - nie tylko dostęp do innych sposobów reklamowania oprócz linków, ale też dokładność informacji, przejrzystość i łatwość obsługi
Programy partnerskie są niezłym sposobem na zarobek, ale trzeba być cierpliwym, bo nie zarobi się ani od razu, ani dużo. Dopiero po jakimś czasie można uzyskać solidny zarobek, nawet taki, który pozwoli przeżyć bez pracy etatowej. Na początek jednak warto potraktować programy partnerskie jako dodatkowe źródło dochodu.