Coraz więcej sposobów na zarabianie bez wychodzenia z domu

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
O pracy zdalnej marzy wiele osób. Wielu też udaje się przekuć marzenia w rzeczywistość. Każdy ma w domu komputer, internet, telefon czy drukarkę, a więc wszystkie urządzenia obecne w normalnym biurze.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by stworzyć sobie przytulne home office. Zwłaszcza, że pojawia się coraz więcej sposobów na zarabianie bez wychodzenia z domu. Są to sposoby zarówno na dodatkowy dochód jak i takie, które mogą stać się jego głównym źródłem. Jakie to sposoby?

1. Rękodzieło

Jeśli ktoś ma talent plastyczny, zdolności manualne i potrafi zrobić coś z niczego, może na tym całkiem nieźle zarobić. Są ludzie, którzy robią własnoręczne ozdoby do domu, kartki okolicznościowe, biżuterię, maskotki i inne. Internet pozwala im na łatwe i szybkie znalezienie chętnych na zakup tych wyrobów. Wyjść trzeba tylko po to, by wysłać to, co zostało sprzedane.

2. Praca jako Freelancer

Ten sposób to możliwość naprawdę sporych zarobków. Freelancer to osoba, która wyszukuje zlecenia i je wykonuje. Taka praca jest możliwa w wielu branżach, począwszy od pisania (copywriting), przez fotografię, na programowaniu i grafice komputerowej skończywszy. Freelancerzy mogą łatwo w internecie znaleźć dobre zlecenia, a zleceniodawcy częściej szukają Freelancerów, ponieważ dla nich też jest to łatwiejsze, a przede wszystkim tańsze niż zatrudnianie na etat.

3. Pisanie

Internet daje ogromne pole do popisu każdemu, kto potrafi dobrze pisać. Można być zarówno copywriterem, czyli osobą piszącą teksty i artykuły na potrzeby internetu, jak i prowadzić blog, czy pisać i sprzedawać e-booki. W przypadku bloga nie zarabia się stricte na samym pisaniu, a raczej na reklamach, programach partnerskich, artykułach sponsorowanych czy w końcu na sprzedaży własnych produktów poprzez bloga. Wadą zarabiania na blogu jest jednak to, że nie od razu się zarobi, a na większe sumy trzeba poczekać jeszcze dłużej. Podobnie napisanie e-booka trwa jakiś czas.

4. Sprzedawanie zdjęć

Istnieje w internecie coś takiego jak banki zdjęć stockowych. Są to miejsca, gdzie można zamieszczać i sprzedawać własne zdjęcia na potrzeby internetu. Takie zdjęcia trafiają choćby do tekstów i artykułów. Banków zdjęć jest naprawdę sporo, przeważnie zagraniczne, np. Shutterstock, Fotolia, 123rf, Depositphotos i inne. Często mają duże wymagania co do jakości zdjęć, ale nie brakuje i takich dla początkujących. Na tym jednak też nie zarobi się szybko i dużo.

5. Wypełnianie ankiet

Jest to sposób bardzo prosty i naprawdę dla każdego. Wystarczy zarejestrować się w panelu badawczym, a następnie otrzymuje się ankiety do wypełniania. Tutaj także nie ma co liczyć na szybki i duży zarobek, ale by nieco przyspieszyć go i zwiększyć, warto zarejestrować się na kilku panelach jednocześnie. Przykładowe panele to:
  • Toluna
  • Greenpanthera
  • Hintwave
  • Ipsos I-say
  • Norstat.pl
  • DataDiggers
  • GlobalTestMarket
  • i wiele innych.
To tylko kilka przykładów. Internet rozwija się w ogromnym tempie, dlatego nie dziwi fakt, że sposobów na pracę zdalną jest coraz więcej i wydaje się, że niebawem coraz więcej ludzi będzie rezygnować z pracy etatowej i codziennego jeżdżenia do biura. Taka praca jest idealna dla młodych matek, osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i każdego, kto potrafi narzucić sobie samodyscyplinę i się zorganizować.