Co można skorygować notą korygującą?

Kategoria:Koszty | |
Program do faktur
Osoby prowadzące własną działalność muszą w szczególny sposób dbać o poprawność całej firmowej dokumentacji, zwłaszcza faktur. Na szczęście nawet w przypadku pomyłek istnieje możliwość ich poprawienia. Jedną z nich jest nota korygująca. Oto odpowiedź na pytanie, co można skorygować notą korygującą.

Przedsiębiorcy relatywnie często spotykają się z błędami w otrzymanych fakturach zakupowych. Mogą one dotyczyć np. literówek w nazwie firmy czy imieniu i nazwisku, pomyłek w numerach NIP lub REGON. Na szczęście istnieje prosty sposób na poprawienie tego typu błędów. Jest to wystawienie tzw. noty korygującej.

Zgodnie z paragrafem 15. ust. 1. rozporządzenia ministra finansów z 28 marca 2011 r. w sprawie wystawiania faktur oraz sposobu ich przechowywania, notę korygującą mogą wystawiać jedynie nabywcy towaru i usługi. Ważny jest również fakt, iż dokument taki może dotyczyć wyłącznie informacji odnoszących się do sprzedawcy i/lub nabywcy, a także oznaczenia towaru i usługi. Mówiąc wprost, przy pomocy noty korygującej poprawia się np. kolejny numer faktury, datę jej wystawienia, imiona, nazwiska i nazwy podatników, numery NIP i REGON, datę dokonania dostawy towaru/usługi oraz ich nazwy.

Nota korygująca – druk dzięki księgowości Intaxo
Co można skorygować notą korygującą?

Szybkim i prostym sposobem na wystawianie not korygujących dla wszystkich osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest księgowość online Intaxo. Jest to profesjonalne oprogramowanie, dzięki któremu można nie tylko zapisać szablon noty korygującej, pilnować ich kolejności, ale także bezpośrednio je drukować. Co więcej, księgowość Intaxo to dla każdej firmy znaczne oszczędności – mogą one wynieść nawet 4000 zł w skali roku.