Biznes dla mam

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Obecnie, jeżeli chcemy zarabiać, powinniśmy nastawić się na własną działalność. Jeżeli więc mamy dobry pomysł na biznes warto wprowadzić go w życie i zacząć tworzyć własną historię.

Współczesne matki nie mają tak dobrze, jak ich rówieśnice trzydzieści lat temu. Babcie nie są obecnie entuzjastycznie nastawione do pomocy, przy wnukach i zajmowaniu się dziećmi, dlatego mamy niejednokrotnie mają duży problem z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. Dzieci ze względu na to, że ich układ odpornościowy nie jest jeszcze prawidłowo wykształcony, często chorują. Dlatego zapisanie pociechy do żłóbka czy przedszkola najczęściej jest rozwiązaniem połowicznym, ponieważ często ze względu na stan zdrowia trzeba dziecku zapewnić opiekę w domu. Mało, który pracodawca będzie na dłuższą metę tolerował ciągłe zwolnienia, które będą miały na celu sprawowanie opieki nad chorym dzieckiem.

Na swoje

Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podjęcie własnej działalności gospodarczej. Rynek e- commerce, wchodzi na wyżyny, pomimo jego ogromnego rozwoju w ostatnich latach nadal rośnie w siłę. Ilość rozwiązań, jakie nam to umożliwia, jest właściwie nieograniczona. Otworzenie i prowadzenie biznesu w sieci najczęściej nie wymaga stałego opuszczania swojego domu, daje także możliwość pracy zdalnej gdzie, jednocześnie możemy opiekować się swoim dzieckiem. Takie rozwiązanie pozwala także dopasować godziny pracy całkowicie do swoich potrzeb, czyli na przykład po powrocie partnera do domu wyznaczyć godziny na przyjmowanie telefonów od interesantów.

Pracująca mama

Własna działalność oznacza swobodę pod wieloma względami. Prowadzenie działalności daje także bardzo szerokie pole do wyboru tego, czym chcemy się zajmować. Doświadczenia zbierane podczas spędzania czasu z dzieckiem bardzo często motywują młode mamy do zakładania bloga o tej tematyce. Jeżeli mamy lekkie pióro, a nasze przemyślenia potrafimy spisać w sposób przyciągający wielu czytelników, z czasem przyjdą i za tym reklamodawcy, czyli pieniądze. Dla wielu kobiet takie rozwiązanie jest idealne, ponieważ robią to, co sprawia im przyjemność do tego nie wymaga to rozstawania się ze swoim maluchem.

Żadnej pracy się nie boję

Prowadzenie własnej działalności w domu, wcale nie musi wiązać się tylko z pracą na komputerze. Jest jeszcze wiele innych bardzo ciekawych zajęć, które mogą wykonywać młode mamy. Jeżeli mamy talent do szycia, bardzo modne obecnie są wyroby hande made. Mogą to być opaski, czapeczki, czy nawet ubranka dziecięce. Mamy w tym zakresie mają przewagę, ponieważ dokładnie wiedzą, jakie ubranka sprawdzają się w praktyce. Jakie innowacje i zmiany ułatwią życie innym mamą i zapewnią komfort maluchowi.

Oczywiście praca młodej mamy nie musi być wcale związana stricte z dziećmi. W domowym zaciszu można też pisać książki, prowadzić webinaria, w zasadzie z każdej dziedziny. Coraz częściej spotkać możemy też firmy, które zajmują się wykonywaniem ciast, czy zdobionych tortów. Wystarczy trochę wiary w siebie, a niemal każdy talent możemy przekuć na realne comiesięczne przychody, udowadniając przede wszystkim sobie, że możemy spełniać się jako matki i kobiety pracujące.