Aplikacje księgowe w OS Android

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
W nowoczesnym i szybko zmieniającym się świecie biznesu nie wolno pozostać w tyle. Nie można też stać w miejscu. Jeśli sobie na to pozwolisz sprawisz, że konkurencja wyprzedzi Cię. Jednak jak sprawić, aby nasi klienci postrzegali firmę jako nowoczesną i stale rozwijającą się?

Właściciele małych firm często świadczą usługi zza biurka w swoim domu. Dotyczy to przede wszystkim grafików, programistów, architektów i wszystkich innych przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Klientów znajdują poprzez internet. Jednak mimo, że cała komunikacja często ogranicza się do rozmowy telefonicznej i korespondencji mailowej zdarza się, że musimy odwiedzić kontrahenta. Może zajść konieczność wystawienia faktury u klienta. Jednak nie każdy chętnie udostępni nam komputer a fakturę potrzeba na już.

Jak to rozwiązać?

Aplikacje mobilne - obowiązkowe wyposażenie nowoczesnej firmy. W dobie internetu trudno wyobrazić sobie wystawianie faktur w programie, którym nie można wysłać dokumentu bezpośrednio klientowi. To konieczność i przede wszystkim duża wygoda dla nas i naszych kontrahentów. Czasy, w których faktury wystawiało się w programie instalowanym na komputerze odchodzą do lamusa. Ich miejsce zastępują aplikacje online. Jednak i takie rozwiązana stają się mało użyteczne, jeśli nie mamy do nich dostępu za pomocą urządzeń mobilnych.

Co więc wybrać?

W Polsce bardzo popularny jest Android - system operacyjny z rodziny Linux dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. W 2013 roku to najpopularniejszy system mobilny na świecie.

Android zrzesza przy sobie dużą społeczność deweloperów piszących aplikacje, które poszerzają funkcjonalność urządzeń. W lutym 2012 było dla tego systemu dostępnych ponad 450 tys. aplikacji w Google Play (1).

Wśród aplikacji tych znaleźć można darmowy program do faktur dla użytkowników intaxo.pl wspomagający wystawianie dokumentów sprzedaży, rejestrację kosztów i prowadzenie księgowości.

Aplikacja ta niesamowicie ułatwia prowadzenie firmy. Użytkownicy intaxo.pl nie muszą nosić ze sobą laptopów. Wystarczy, że mają smartfon z systemem Android i zainstalowaną aplikację, którą można pobrać ze sklepu Google Play.

1) http://pl.wikipedia.org/wiki/Android_(system_operacyjny)