10 książek, które powinien przeczytać każdy właściciel firmy

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Bycie właścicielem własnej firmy to nie lada wyzwanie! Zarządzanie biznesem, finansami, ludźmi - to ogromna odpowiedzialność, wymagająca sporych umiejętności. Ciągle zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że wiedza zdobyta kilka czy kilkanaście lat temu może okazać się mało aktualna.

Dlatego warto nieustannie się doszkalać i być na bieżąco z nowościami na rynku wydawniczym. Przestawiamy poniżej 10 książek, które powinien przeczytać każdy właściciel firmy.
  • Benjamin Graham "Inteligentny inwestor" to książka która nie jest może nowością wydawniczą, jednak przedstawione tam rady na temat sposobu lokowania kapitału, pozostają niezmiennie trafne i błędem byłoby ich nie docenić. Zyskała sobie status legendarnej i bez wątpienia jest on zasłużony.
  • Bethany McLean i Peter Elkind "The Smartest Guys in the Room" tu historia firmy energetycznej Enron, niegdyś jednej z najpotężniejszych na świecie. Autorzy na podstawie dziennikarskiego śledztwa i wywiadów próbują odkryć oszustwa i zawiłości stojące za jej upadkiem.
  • David Allen “Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” to system zarządzania zadaniami który zaczyna się już w naszej głowie. Ten poradnik pokazuje jak wdrożenie odpowiednich przyzwyczajeń pomoże w sposób uporządkowany planować i wykonywać działania w sposób efektywny. Idealna pozycja dla każdego, kto ma problem z terminami i ustalaniem priorytetów.
  • Chris Guillebeau “Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji” to pozycja dla osób, które dopiero zaczynają lub zastanawiają się nad założeniem własnego biznesu. Udowadnia, że warto.
  • Brad Stone “Jeff Bezos i Era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko“ przedstawia biografię osoby, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Książka przedstawia sposób zarządzania Jeffa Bezosa oraz sposób, w jaki założył jedną z najlepiej prosperujących firm świata. To także książka o prawach jakimi rządzi się biznes, funkcjonowaniu jego mechanizmów, dzięki którym firma osiągnęła tak wielki sukces.
  • Jim Collins "Od dobrego do wielkiego" to historia 11 firm które z małych biznesów zmieniły się w światowe potęgi. Autor analizuje, co je łączy i co sprawia, że jedne firmy przepadają bez wieści a inne stają się międzynarodowymi koncernami.
  • Sheryl Sandberg “Lean In” opisuje sytuację kobiet w biznesie i na rynku pracy. Książka nie tylko dla Pań.
  • Daniel Kahneman “O myśleniu szybkim i wolnym”. Najważniejszą recenzją tej książki niech będzie fakt, że jej autor został laureatem nagrody nobla - nie z literatury a z ekonomii właśnie. Rzetelna, naukowa analiza sposobów myślenia pomoże spojrzeć inaczej na procesy zachodzące w naszej głowie.
  • Warren Bennis “Droga lidera” pomaga wyjaśnić co takiego sprawia, że ktoś zyskuje powszechny posłuch, a ludzie chcą powierzyć mu odpowiedzialność za swój biznes, za siebie? To bardzo praktyczny przewodnik dla liderów, który stał się już klasykiem w swojej dziedzinie. Autor omawia zagadnienie niezwykle kompleksowo i w najdrobniejszych szczegółach.
  • Stephen R. Covey “7 nawyków skutecznego działania” to książka która sprzedała się w wielomilionowych nakładach. Uchodzi za idealny poradnik, dotyczący tego jak kierować swoim życiem i wprowadzać dobre zmiany w codziennych nawykach, aby osiągnąć sukces.