Top 5 książek księgowości

Kategoria:Podatki | |
Program do faktur
Obecnie rynek zalewają książki z zakresu rachunkowości i finansów, które bardzo powierzchownie podchodzą do prezentowanych zagadnień. Ciężko trafić na dobrą jakościowo publikacje z zakresu księgowości. Co warto przeczytać?

Poniżej kilka propozycji, które cieszą się największym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i osób które nie są w żaden sposób związane z tym zawodem, a jedynie interesują się finansami.

„Rachunkowość finansowa. Od teorii do praktyki” – kompendium wiedzy pod redakcją Piotra Szczypy

Publikacja przeznaczona dla początkujących księgowych. Stanowi kompendium wiedzy teoretycznej. Przejrzysty podział zagadnień na rozdziały ułatwia zgłębianie tajników rachunkowości finansowej. Dodatkową pomocą do samodzielnej nauki jest bogaty materiał ćwiczeniowy wraz z odpowiedziami, uzupełniony licznymi przykładami z praktyki. Sporządzenie sprawozdania finansowego, czy też prowadzenie ewidencji księgowej z tą publikacją będzie o wiele łatwiejsze.

„Giełda. Podstawy inwestowania” – propozycja dla przyszłych inwestorów i nie tylko

Oprócz teoretycznej wiedzy dotyczącej księgowości, warto również wiedzieć w jaki sposób przebiegają różnorodne transakcje finansowe. W ten sposób o wiele łatwiej zarządzać przedsiębiorstwem. „Giełda. Podstawy inwestowania” to propozycja nie tylko dla osób, które zawodowo są związane z księgowością. Publikacja z pewnością przypadnie go gustu każdemu, kto nosi się z zamiarem rozpoczęcia swojej przygody z inwestowaniem na giełdzie papierów wartościowych. Jest to pozycja obowiązkowa, wprowadzająca w tematykę rynku kapitałowego. Autor w przystępny sposób prezentuje zasady wyboru rachunku inwestycyjnego, zapoznaje czytelnika z ryzykami, które wpływają na wycenę kursów, opisuje giełdowe instrumenty finansowe oraz wskazuje mechanizmy rządzące GPW.

„Ogarnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób”

Propozycja Marcina Kamińskiego skierowana do wszystkich osób, które dysponują już podstawową wiedzą z zakresu księgowości. Autor poddaje dogłębnej analizie sposób funkcjonowania rynków finansowych. Książka przydatna zwłaszcza dla przyszłych inwestorów, którzy planują rozkręcić własny biznes. W przystępny sposób prezentuje wymogi, jakie trzeba spełnić, planując inwestycje.

„Rynki finansowe, inwestycje, polityka gospodarcza” - możliwości i wyzwania

Książka pod redakcją Renaty Gmińskiej, która może stać się inspiracją do pogłębiania wiedzy z zakresu funkcjonowania współczesnych rynków kapitałowych. Autorka analizuje wpływ światowych polityk na rozwój gospodarki. Ciekawa publikacja, będąca wynikiem badań naukowych prowadzonych w polskich i zagranicznych ośrodkach.

„Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami?”

To propozycja dla rodziców, którzy od najmłodszych lat dbają o przedsiębiorczy rozwój swoich dzieci. Robert Kiyosaki stworzył podręcznik, w którym radzi w jaki sposób wychować dziecko, aby odnalazło się na rynku pracy i mądrze gospodarowało finansami. Książka ta stanowi zbiór rozważań na temat tego w jaki sposób obecny kryzys finansowy wpływa na poziom edukacji we współczesnych placówkach oświatowych. Recepta na dostatnie życie.

Wskazane powyżej propozycje książkowe to ciekawa lektura, która pozwoli poszerzyć wiedzę z zakresu księgowości, jak również poznać aktualne mechanizmy rządzące światem finansów. Pozycje obowiązkowe dla każdego, kto interesuje się tą tematyką.