Sklep z meblami - czy to dobry biznes?

Kategoria:Inne | |
Program do faktur
Otworzenie własnego salonu meblowego, dla wielu z nas może wydawać się przyjemnym i zyskownym zajęciem, a może nawet spełnieniem marzenia z dzieciństwa o własnym sklepie z meblami.

Jednak czy w czasach wszechobecnych mebli z kartonu i sieciowych salonów meblowych, które są znane i cenione przede wszystkim za oferowaną dosyć niską cenę, jesteśmy w stanie zarobić na sklepie z meblami?

Znajdź swoją niszę

Jeśli uda Ci się znaleźć niszę konsumencką, która cierpi na brak odpowiednich produktów, ze względu na dziurę w danym sektorze rynku meblowego, to wiedz, że masz już za sobą połowę sukcesu. Stwórz wstępną wizję marki, która zapełni braki w danym sektorze produktów.

Następnym krokiem jest dokładne przeanalizowanie grupy docelowej klientów, do których chciałbyś dotrzeć. Poznaj ich oczekiwania i wymagania względem poszukiwanych mebli. Określ jakich mebli potrzebują i jak często są w stanie kupić czy wymienić swoje meble na nowe. Zbierz informację o szczegółach na jakie zwraca uwagę konsument przy zakupie mebli. Sprawdź również jaką kwotą operuję Twoja grupa docelowa i ile jest w stanie zapłacić za oferowany przez Ciebie produkt.

Postaw na jakość

Zazwyczaj meble oferowane przez sklepy sieciowe, posiadają o wiele niższą cenę, niżeli meble na zamówienie od stolarza, ale pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w biznesie meblarskim to postaw przede wszystkim na jakość. Niech Twoje produkty, wyróżniają się solidnością i niezawodnością. Niech Twoja oferta spełnia oczekiwania wybranej grupy docelowej, a dom klienta stanie się wizytówką Twojego salonu meblowego.

Pamiętaj, że rozpoczynając nową działalność w danym sektorze, musisz sobie zapracować na zaufanie klientów, a dobry wizerunek firmy zdobywa się latami. Dlatego, też unikaj niezadowolonych klientów, jeśli Twój produkt pomimo starań okażę się wadliwy, wymień go na nowy, zawsze wychodź klientom na przeciw i gódź się na kompromisy. Zastosowanie tej prostej zasady "klient nasz pan", pozwoli zdobyć Ci dobrą renomę i rozwijać firmę.

Podsumowanie

Sklep z meblami, może okazać się owocnym w zyski interesem, jeśli tylko uda Ci się przebić przez popularne marki sieciowe, odnajdując swoją grupę docelową stanowiącą niszę konsumencką. Aby to osiągnąć, należy dokonać dokładnej analizy klienta. Musisz pamiętać by Twoje produkty spełniały oczekiwania docelowego klienta i postawić przede wszystkim na ofertę produktów, które uzupełniają dziurę rynkową w meblarstwie.