Program do fakturowania – sprawdź, który warto wybrać

Kategoria:Faktury | |
Program do faktur
Faktury to podstawowe dokumenty funkcjonujące w obiegu gospodarczym, będące potwierdzeniem przeprowadzonej transakcji. Jeszcze niedawno ich wystawianie wymagało od przedsiębiorców poświęcania mnóstwa czasu i uwagi. Na szczęście wszystko zmieniło się w momencie pojawienia się programów do wystawiania faktur. Który z nich wybrać? Podpowiadamy!

Program do wystawiania faktur do rzecz, bez której żadna współczesna firma nie wyobraża sobie swojej działalności. Każdy ceni sobie oszczędność czasu, więc specjalne programy, które automatycznie tworzą takie dokumenty, są nie do przecenienia. Na co jednak zwracać uwagę wybierając program do fakturowania?

1. Bezpieczeństwo
To bez wątpienia najważniejsza cecha dobrego programu do fakturowania. Dane firmy i jej kontrahentów, numery kont, stawki za zlecenia – to wszystko powinno być maksymalnie zabezpieczone przed działalnością szkodliwego oprogramowania czy hakerów. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy dany program posiada wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa.
2. Funkcjonalność
Dobry program do fakturowania powinien charakteryzować się obecnością wielu przydatnych funkcjonalności: automatycznego zapisywania danych kontrahentów, automatycznego wyliczania kwot podatków, pamięcią numerowania kolejnych dokumentów czy możliwością wyboru właściwej szaty graficznej. Wszystko po to, by oszczędzić czas przedsiębiorców.
3. Dopasowanie do aktualnej rzeczywistości gospodarczej
Oczywiście najpopularniejszym rodzajem faktur są wciąż faktury VAT, ale współcześni przedsiębiorcy wielokrotnie wystawiają także faktury OO, faktury-marże, pro-formy, faktury w językach obcych czy faktury zaliczkowe. Program powinien dawać możliwość szybkiego stworzenia każdej z nich.
4. Cena
Nie oszukujmy się – funkcjonalny i bezpieczny program do fakturowania musi kosztować. Bezpłatne programy, dołączane w formie płyt do gazet i czasopism to zazwyczaj bardzo proste rozwiązania. Z drugiej strony, cena miesięcznego abonamentu za program nie powinna być zbyt wysoka, bo zwłaszcza na początku każdego biznesu z funduszami bywa różnie. Na pewno jednak każdy płatny program do fakturowania jest i tak bardziej korzystny finansowo niż korzystanie z usług tradycyjnego biura księgowego.

Jeśli szukasz programu do fakturowania dla swojej firmy – wypróbuj program Intaxo. Pozwala on wystawić kompletny dokument za pomocą zaledwie trzech kliknięć, a poza tym jest dostępny również w formie aplikacji na smartfony i tablety. To gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy!