Biuro rachunkowe przez internet

Kategoria:Nowości | |
Program do faktur
Każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą potrzebuje obsługi księgowej. Ci, którzy prowadzą własną firmę oprócz zatrudnienia księgowej mogą dokonać wyboru pomiędzy samodzielnym księgowaniem a korzystaniem z biura rachunkowego.

Pomimo, że usługi biur rachunkowych nie należą do tanich to świadczą one swoje usługi co drugiej firmie w Polsce. Przedsiębiorca korzystający z takich usług, może skupić się na rozwijaniu własnego biznesu a nie na żmudnym rozliczaniu się z fiskusem. Korzystanie z biura rachunkowego powoduje, że to nie przedsiębiorca zajmować się będzie rozliczaniem księgowym. Jedynym jego obowiązkiem jako właściciela firmy będzie przekazanie dokumentacji (faktury sprzedaży i zakupu) księgowej, która dokona prawidłowego rozliczenia.
Alternatywą dla biur księgowych wydaje się korzystanie ze specjalnego oprogramowania, które znacznie ułatwia prowadzenie księgowości firmy.

Program do wystawiania faktur

Załóż konto i wystawiaj faktury onlineZakładam konto

Mimo, iż rozwiązania takie stają się coraz bardziej dostępne, wciąż wielu przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych.

Popularność korzystania z usług biur rachunkowych często jest podyktowana przekonaniem, że w przypadku pomyłki to nie przedsiębiorca a wynajęte biuro rachunkowe poniesie odpowiedzialność przed fiskusem. Nic bardziej mylnego. Zawsze to podatnik a nie rozliczająca go księgowa ponosi odpowiedzialność za powstałe nieprawidłowości.

Więcej o odpowiedzialności skarbowej znaleźć można w artykule "Odpowiedzialność karno-skarbowa w praktyce"

Czy warto korzystać z biura rachunkowego?

Główne kryteria, które przemawiają za korzystanie z zewnętrznego biura rachunkowego to:
  • często zmieniające się przepisy dot. księgowości
  • oszczędność czasu przy rozliczeniach księgowych
  • mniejsze koszty w porównaniu z zatrudnieniem księgowej
  • przekonanie , że to księgowa zapłaci karę fiskusowi gdy nas źle rozliczy
Outsourcing na usługi księgowe nie jest jednak tak dobry jak by się to mogło wydawać. Oto powody:
  • często podwyższana opłata za usługi biura
  • utrudniony kontakt z biurem rachunkowym
  • dokumentacja znajduje się poza naszą firmą
  • wbrew powszechnej opinii odpowiedzialność ponosi zawsze podatnik
Rozwiązaniem staje się korzystanie z internetowego biura rachunkowego, które łączy zalety rozliczania się samemu z tradycyjnym biurem księgowym.

Korzyści z internetowego biura rachunkowego

Rozwój nowych technologii i powszechny dostęp do internetu dają możliwość korzystania z księgowości internetowej czyli połączenia samodzielnego księgowania z outsourcingiem księgowym. Księgowość internetowa do mobilność, oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy. Korzystając z księgowości internetowej otrzymujesz darmowe narzędzie do fakturowania i wyliczeń należnych podatków. Korzystając z księgowości online możesz zaoszczędzić około 2 tysięcy złotych rocznie na obsłudze księgowej Twojej firmy.

Darmowa księgowość online

Rozliczanie firmy za pomocą aplikacji internetowej daje przedsiębiorcy dostęp do dokumentów firmowych i informacji księgowych o każdej porze i z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Korzystając z tradycyjnego biura księgowego nie ma takiej możliwości. Program jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę także w dni wolne i święta.

księgowość

Nie od dzisiaj wiadomo, że księgowe pracujące w biurach rachunkowych korzystają ze specjalnego oprogramowania, które po wprowadzeniu do niego danych samo nalicza należne podatki oraz generują raporty i deklaracje. Tak właśnie działa aplikacja do księgowości internetowej, jednak w odróżnieniu od oprogramowania wykorzystywanego w biurach, aplikacja intaxo.pl została maksymalnie uproszczona aby mogli ją obsługiwać osoby nie posiadający wiedzy księgowej.

Wystarczy, że za pomocą intaxo.pl będziesz wystawiać faktury i wprowadzać koszty prowadzenia działalności a program sam wyliczy podatki. Ponadto prowadzenie księgowości online jest bezpieczne - dane przechowywane są na niezawodnych serwerach a dostęp do nich jest zabezpieczony hasłem. Korzystając z księgowości internetowej nie musisz się obawiać nieobecności pracownika stacjonarnego biura rachunkowego.

Chcąc ułatwić sobie prowadzenie księgowości firmy wystarczy skorzystać z darmowej rejestracji. Przez okres 30 dni możesz bez ograniczeń wystawiać dowolną ilość faktur i wprowadzać koszty. Program na podstawie wprowadzonych danych wygeneruje KPiR, ewidencje VAT oraz potrzebne deklaracje PIT, VAT i ZUS.