PUE-ZUS – jak założyć konto?

Kategoria:ZUS | |
Program do faktur
Platforma Usług Elektronicznych to przygotowane przez ZUS narzędzie, które umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez konieczności wychodzenia z domu. Podpowiadamy, jak założyć konto na PUE-ZUS.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS powstała przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, ale nie tylko. Za jej pośrednictwem można załatwić rozmaite sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z pracy czy z domu, także poza godzinami pracy urzędów.
Jak założyć konto PUE-ZUS krok po kroku?
  1. Wejdź na stronie www.zus.pl.
  2. Kliknij zarejestruj w PUE.
  3. Wybierz sposób rejestracji (dla osób indywidualnych, dla osób prowadzących działalność gospodarczą, dla firm).
  4. Wypełnij formularz – wpisz wszystkie wymagane dane, ustal hasło do konta (login otrzymasz mailem na adres podany w formularzu).
  5. Potwierdź swoją tożsamość (przez profil zaufany ePUAP, za pomocą podpisu elektronicznego lub osobiście w każdej placówce ZUS-u).

Rejestracji można również dokonać poprzez serwis bankowości elektronicznej, jeśli bank, w którym posiadamy rachunek, zawarł porozumienie z ZUS-em (obecnie są to banki PKO BP, Inteligo, BOŚ Bank, Millennium, City Handlowy, Alior Bank, ING). Wówczas rejestracji można dokonać na dwa sposoby:
  • wchodząc na stronę www.zus.pl, wybierając ikonę swojego banku, logując się do niego, wypełniając formularze oraz akceptując regulaminy
  • bezpośrednio ze strony banku, wybierając odpowiednią ikonę, która przekieruje na stronę ZUS-u